Tarcze i bębny Brembo już z nową homologacją

25 Sty 2017

Rozporządzenie ECE R90 zostało niedawno rozszerzone o wymagania dotyczące  tarcz i bębnów hamulcowych. Firma Brembo zdecydowała się natychmiast przeprowadzić certyfikację nie tylko komponentów stosowanych w nowo zarejestrowanych pojazdach, ale całej swej gamy tarcz i bębnów.

Norma ECE R90, pierwotnie stosowana do klocków i szczęk hamulcowych, niedawno została zmieniona, a nowa wersja – R90-02, obowiązująca od listopada 2016 roku, nakłada również obowiązek uzyskania homologacji tarcz hamulcowych i bębnów produkowanych jako części zamienne do nowo rejestrowanych pojazdów. W tworzeniu tej regulacji aktywnie uczestniczyła firma Brembo, która została zaproszona do udziału w grupie roboczej Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ.

Zmiany w normie wprowadzono, aby zagwarantować, że tarcze i bębny stosowane jako części zamienne będą porównywalne pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa i wydajności z produktami oryginalnymi. Części spełniające ten warunek będzie można rozpoznać po wydawanym przez organ certyfikujący kodzie umieszczonym na produkcie oraz opakowaniu wraz z innymi informacjami umożliwiającymi identyfikację.

BremboJak podkreślają przedstawiciele Brembo, firma zawsze oferowała szeroką gamę produktów o cechach identycznych lub przewyższających oryginał, znacznie wykraczających poza wymagania stawiane przez nowe regulacje. Od ponad 15 lat tarcze hamulcowe Brembo mają też homologację ABE, wydaną przez niemiecki Federalny Urząd Transportu Drogowego. Włoski producent z satysfakcją więc przyjmuje nowe rozporządzenie, które uzupełnia lukę prawną i wprowadza jednolity standard uznawany przez wszystkie kraje.

Firma zdecydowała się natychmiast przeprowadzić certyfikację nie tylko komponentów stosowanych w nowo zarejestrowanych pojazdach, ale i całej gamy tarcz i bębnów, w skład której wchodzi ponad 2200 pozycji pokrywających 97% parku samochodowego w Europie. W ostatnim czasie, dzięki pracom przeprowadzonym w dziale R&D, Brembo przetestowało i certyfikowało 95% produktów dostępnych w katalogu, zarówno tarcz odpowiadających oryginałowi, jak i ich linii sportowych i specjalnych, takich jak linia tarcz nacinanych Brembo Max oraz nowa seria tarcz nawiercanych Brembo Xtra.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz