Textar wprowadza kolejny smar

30 lip 2017

Wprowadzenie do oferty kolejnego smaru – Textar Hydra Tec – pokazuje, że marka Textar stara się wspierać mechaników na każdym etapie wymiany klocków czy tarcz hamulcowych.

Wymiana klocków czy tarcz hamulcowych zawsze stanowi – mniejsze lub większe – wyzwanie. Mechanik musi wszak uporać się z odkręceniem, demontażem i oczyszczeniem zapieczonych bądź zardzewiałych elementów mocujących. Narzędzia pomocne w tych czynnościach od wielu lat znajdują się w ofercie marki Textar. Ich uzupełnieniem są środki do czyszczenia w aerozolu oraz smary.

Najnowszą propozycję w tej grupie produktów stanowi Textar Hydra Tec, smar ułatwiający ponowny montaż tulei, tłoczków czy uszczelek w zaciskach hamulcowych. Pokrycie tych elementów cienką warstwą smaru redukuje ponadto ryzyko, że w trakcie hamowania pojawią się charakterystyczne piski. Dodatkowo smar Hydra Tec chroni elementy metalowe przed korozją, gdyż jest wodoodporny.

Znajdujący się w składzie smaru olej mineralny jest neutralny dla elementów wykonanych z kauczuków. W odróżnieniu od preparatów opartych na innych olejach, Hydra Tec nie powoduje więc „puchnięcia” gumy prowadzącego do awarii układu hamulcowego. Jednocześnie można bezpiecznie stosować go w układach zalanych płynem hamulcowym DOT 3, 4, 4LV i 5.1.

Badania naszych inżynierów wykazały, że nie można stworzyć uniwersalnego produktu do czyszczenia i konserwacji elementów układu hamulcowego. Hydra Tec jest więc uzupełnieniem wprowadzonego wcześniej, nie zawierającego metalu, smaru Textar Cera Tec – mówi Mirosław Przymuszała, przedstawiciel marki Textar w Polsce.

Textar Hydra Tec dostępny jest w tubie o pojemności 180 ml.

Zostaw Komentarz