TOMEX Hamulce inwestuje

23 paź 2018

Nie tak dawno firma Tomex Hamulce wzbogaciła się o nowy piec laboratoryjny, a oto zainwestowała w kolejne urządzenie badawcze.

Quazar 50 firmy Galdabini to nowa, warta ćwierć miliona złotych inwestycja firmy Tomex Hamulce. Jest to wielofunkcyjne urządzenie badawcze służące do pomiaru m.in. ściśliwości według normy ISO 6310, wytrzymałości na zerwanie według normy ISO 6312 czy wytrzymałości na oderwanie płytki antypiskowej według normy SAE J2694.

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dokonywać szybkich pomiarów, dzięki czemu otrzymywany niezwłocznie wynik służy analizie i pozwala podejmować decyzje na etapie usprawnień i modyfikacji produktów. Jest to niezbędne narzędzie zarówno dla inżynierów firmy TOMEX, jak i Działu Jakości. Poddawana analizie jest również bieżąca produkcja, co zapewnia jeszcze większą kontrolę nad dostarczanym do klientów produktem. Badania odbywają się w odwzorowanych rzeczywistych warunkach pracy klocka w układach hamulcowych, a testy mają na celu określanie różnych parametrów klocka hamulcowego zapewniających bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania oraz najwyższą jakość produktu – mówi Maciej Szlichting, kierownik Działu Badań i Rozwoju firmy TOMEX.

 

 

Zostaw Komentarz