TOMEX podsumowuje

09 sty 2018

Rozpoczęty właśnie rok będzie dla firmy Tomex Hamulce wyjątkowy, gdyż będzie ona obchodziła swoje 40-lecie. Miniony z wielu względów też był jednak bardzo ważny.

– W ubiegłym roku uruchomiliśmy jeden z najnowocześniejszych w Europie automatów prasowalniczych. Głównym celem tej inwestycji było zapewnienie klientom większej dostępności towaru, a co za tym idzie, szybsza realizacja składanych zamówień. Drugim niezmiernie ważnym aspektem tej innowacji jest zagwarantowanie najwyższej jakości naszych wyrobów. W pełni automatyczna linia połączona jest bowiem z systemem kontroli wszystkich parametrów procesu produkcji sprzedaży – mówi Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

Inwestycje zostały poczynione także w Dziale Badań i Rozwoju. Wyposażony on został w maszynę wytrzymałościowa firmy Galdabini, która wykorzystywana jest m.in. do przeprowadzania testów nowych materiałów ciernych.

Z kolei Dział Jakości wzbogacił się o jeden z najnowocześniejszych skanerów japońskiej firmy Keyence, światowego lidera techniki pomiarowej. – Urządzenie to pozwala na wymiarowanie detali z dokładnością do 0,01 mm, dzięki czemu precyzyjniej możemy weryfikować wymiary trudno mierzalne takie jak promienie, pozycje otworów czy pinów, położenie sprężynek montażowych na klocku  itp.- wyjaśnia Jarosław Wyka, pełnomocnik ds. jakości.

Tomex zaprezentował ponadto nową stronę internetową oraz pojawił się w mediach społecznościowych. Jesienią ruszyła kampania promocyjna, w której udział bierze Włodzimierz Zientarski, znany dziennikarz motoryzacyjny. – Chcemy przybliżyć nasze produkty osobom, które jeszcze o nich nie słyszały, natomiast znają doskonale wizerunek i charakterystyczny głos Włodzimierza  Zientarskiego – mówi Bartosz Nowak, kierownik sprzedaży.

Zauważyć też należy, że wszystkie produkty marki Tomex można od stycznia znaleźć w katalogu TecDoc. – Mamy nadzieję, że pomoże to nam w ekspansji na międzynarodowych rynkach. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w roku 2018, będzie można odwiedzić nasze stoisko na targach we Frankfurcie i w Dubaju – mówi Jacek Tomczyk.

W 2017 roku odnotowaliśmy 9% wzrost sprzedaży – mówi Jacek Tomczyk, dyrektor handlowy TOMEX Hamulce.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz