Total Polska i Auto Partner zacieśniają współpracę

29 lip 2019

 

Total Polska, jeden z większych dostawców środków smarnych na naszym rynku, oraz Auto Partner SA, należący do czołowych importerów i dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych w Europie Środkowej i Wschodniej, nawiązali bezpośrednią współpracę handlową.

 

Bezpośrednia współpraca z Auto Partner SA pozwoli Total Polska na lokalną dystrybucję całego asortymentu poprzez kanały Grupy AP. Dobrze rozwinięta sieć sprzedaży i efektywna logistyka Grupy AP pozwolą na sprawniejszą dostawę produktów marki TOTAL do klientów w całym kraju.

Produkty TOTAL dostępne są w sieci sprzedaży Auto Partner od wielu lat. Na mocy podpisanej umowy o bezpośredniej dystrybucji zwiększy się jednak znaczenie asortymentu francuskiego producenta w ofercie polskiej firmy. W tym oczywiście olejów silnikowych uznanych na rynku marek TOTAL QUARTZ i ELF, których to oleje znajdują zastosowanie w niemal całym europejskim parku samochodowym. Spełniają one najwyższe standardy jakości wymagane przez producentów pojazdów, a dzięki zastosowanym w nich technologiom zapewniają maksymalną ochronę silników przed zużyciem mechanicznym.

Zgodnie z umową dystrybutor oraz jego klienci zostaną przez Total Polska objęci programem wsparcia, który obejmie m.in. szkolenia techniczne oraz szeroko pojęte działania marketingowe.

– Cieszymy się z możliwości lokalnej współpracy z Grupą Auto Partner. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej umowie produkty TOTAL i ELF będą oferowane w jeszcze większej liczbie warsztatów samochodowych i sklepów motoryzacyjnych w Polsce. Kompleksową ofertę i dostępność naszych produktów w Grupie Auto Partner bez wątpienia docenią również kierowcy. Zrobimy wszystko, aby spełnić ich oczekiwania i zawsze dostarczać produkty najwyższej jakości – powiedział Benoît Pimont, dyrektor generalny Total Poland.

– Nawiązanie bezpośredniej współpracy Total oraz Auto Partner SA jest kolejnym ukłonem w stronę naszych klientów. Dzięki bezpośredniej współpracy będziemy mogli zaoferować im jeszcze lepszą dostępność doskonałej jakości produktów firmy Total. Cieszymy się z zacieśnienia naszej współpracy, która świadczy o wzajemnym zaufaniu obu firm oraz docenieniu potencjału zarówno produktu, jak i silnej pozycji marki Auto Partner i jakości świadczonych przez nas usług” – mówił Piotr Janta, dyrektor sprzedaży Auto Partner SA.

Total Lubrifiants

Total Lubrifiants to czołowy producent i sprzedawca olejów silnikowych oraz środków smarnych. Zatrudnia ponad 5800 pracowników w 150 krajach świata, ma 41 zakładów wytwórczych.

Auto Partner SA

Grupa Auto Partner SA jest dynamicznie rozwijającym się importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Posiada niemal 90 filii zlokalizowanych w całej Polsce oraz dwa centra dystrybucyjne – w Bieruniu i Pruszkowie. Obecna jest również za granicą – ma filię w Czechach (w Pradze). Należy do międzynarodowej grupy zakupowej GlobalOne, od 2016 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zostaw Komentarz