Trendy w motoryzacji kobiecym okiem

15 paź 2018

Kobiety doskonale znają się na trendach. A o tym, że nieobce im są także trendy w motoryzacji, przekonać się będzie można podczas XIII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 7-8 listopada w Warszawie.

Pierwszego dnia kongresu odbędzie się Sesja Kobiet składająca się z dwóch paneli: „Siła kobiet w męskiej branży” – podsumowanie efektów ubiegłorocznego spotkania oraz „Napędzamy polską motoryzację – megatrendy”, w czasie którego kobiety kierujące jednymi z największych firm motoryzacyjnych w Polsce będą dyskutować na temat zmian i trendów, jakie mogą czekać motoryzację w Polsce i Europie. Wśród prelegentek zasiądą: Joanna Szkudłapska -Włodarczyk (Mahle), Anna Wilczewska (Castrol), Małgorzata Demidziuk (Santander).

Minął rok, czyli czas na podsumowania

Rok 2017 posłuży za punkt odniesienia do porównań, a panelistki, które po raz drugi wezmą udział w dyskusji, będą mogły opowiedzieć o zmianach, do jakich doszło w konsekwencji zeszłorocznego spotkania. Czy szklany sufit, z którymi borykają się kobiety w motoryzacji ustępuje? Czy pojawiło się w branży więcej kobiet świadomych swej wartości zawodowej? Odpowiedzi na te pytania udzielą kobiety silnie związane z przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, a na sali zasiądą nie mniej utalentowane i uznane kobiety zarządzające firmami motoryzacyjnymi, które także będą miały szansę zabrać głos w dyskusji.

Megatrendy za rogiem

W drugiej części panelistki opowiedzą zebranym, jak przygotowują swoje firmy na wyzwania, które przed motoryzacją stawiają megatrendy. Cyfryzacja i telematyka, pojazdy autonomiczne i komunikujące się ze sobą, elektromobilność czy carsharing od nowa definiują motoryzację. Zmiany rynkowe, konsolidacje, wzrost konkurencyjności i presja cenowa dodatkowo wpływają na funkcjonowanie firm motoryzacyjnych. Jak radzą sobie z tym prelegentki w codziennym kierowaniu swoimi firmami? Jak na to wszystko wpływają dodatkowo braki kadrowe? I czy odpowiedzią może być wdrażanie w firmach idei Przemysłu 4.0?

Polska Platforma Przemysłu 4.0

Skoro mowa o megatrendach, to nie można nie wspomnieć także o specjalnej sesji organizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, poświęconej Przemysłowi 4.0, zwłaszcza że temat ten ściśle wiąże się z zagadnieniami poruszanymi podczas Sesji Kobiet. Głównym celem spotkania będzie przedstawienie inicjatyw na rzecz rozwoju Przemysłu 4.0 koordynowanych przez resort.

Jakie umiejętności i kwalifikacje pracowników powinny być obecnie rozwijane? W oparciu o jakie modele kształcenia należy uczyć? Jakie zmiany są potrzebne w świetle Przemysłu 4.0? Czy inicjatywa niesie za sobą zagrożenia dla motoryzacji i miejsc pracy? Takie między innymi pytania postawimy panelistom i ekspertom ministerstwa. Wstęp na tę sesję jest bezpłatny. Aby jednak wziąć udział w tym wydarzeniu należy wypełnić formularz, dostępny na stronie: http://moto-konferencja.pl/

 

Zostaw Komentarz