Trzeci PitStop

21 lis 2017

Dobiegła końca trzecia edycja akcji PitStop. Organizatorzy ponownie bezpłatnie sprawdzali stan techniczny samochodów jeżdżących po polskich, czeskich i słowackich drogach. W tym roku marka ProfiAuto w trakcie przebadała niemal 7500 aut, co oznacza, że w ramach wszystkich edycji sprawdzono prawie co tysięczny samochód poruszający się po drodze.

 

Akcję przeprowadzili eksperci ProfiAuto przy wsparciu partnerów – hurtowni i sklepów motoryzacyjnych oraz serwisów zrzeszonych w sieci ProfiAuto Serwis. Weryfikacji poddano przede wszystkim podzespoły ulegające najszybszemu zużyciu. Zwracano również uwagę na stan opon, ustawienie świateł oraz prawidłowe funkcjonowanie systemów elektrycznych.

– Zaangażowanie partnerów marki jest kwestią kluczową. To dzięki nim pojawiamy się w różnych częściach Polski, promując właściwe zachowania wśród kierowców i pokazując, że stan techniczny samochodu wpływa nie tylko na właściwości jezdne, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze – podkreśla Łukasz Ryś, ekspert ProfiAuto oraz prowadzący program „Projekt Warsztat”.

Ogółem, w ciągu trzech lat zorganizowano ponad 200 punktów diagnostycznych, w których przebadano ponad 15 tysięcy samochodów. Pozytywny odbiór inicjatywy oraz aspekt edukacyjny skłoniły organizatorów do podjęcia decyzji o kontynuacji projektu w przyszłym roku na jeszcze większą skalę, w rozbudowanej formie.

Organizatorem akcji PitStop jest sieć hurtowni i sklepów motoryzacyjnych oraz serwisów samochodowych ProfiAuto. Partnerami wydarzenia w tym roku były firmy ATE, OSRAM oraz VARTA.

 

Zostaw Komentarz