Udany rok

10 sty 2017

bilstein-2Udany rok – tak minione 12 miesięcy ocenia polskie przedstawicielstwo firmy BILSTEIN.

Firma BILSTEIN od lat współpracuje z koncernami motoryzacyjnymi już na etapie projektowania samochodu. Dostarcza też do ich fabryk na całym świecie amortyzatory bądź kompletne zestawy zawieszenia. Jednak znaczącą część oferty BILSTEIN stanowią również elementy o jakości OE przeznaczone na aftermarket. Tylko w roku 2016 wzbogacono katalog o ponad 500 takich referencji. Dzięki temu firma notuje, również w Polsce, systematyczny wzrost udziału na rynku, a tym samym przychodów.

bilstein-1– Oferta amortyzatorów BILSTEIN podzielona jest na dwie serie – Replacement i Performance. Pierwsza z nich to odpowiedniki amortyzatorów, które zamontowane były fabrycznie, druga zaś pozwala na dokonane modyfikacji zawieszenia – mówi Tomasz Siemek, dyrektor firmy IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce. – Obie serie przeznaczone są na aftermarket i w pełni dostępne na polskim rynku. W ostatnich latach odnotowujemy w naszym kraju coraz większe zainteresowanie serią Performance, a także zestawami uzupełnionymi o sprężyny.

To wzmożone zainteresowanie jest tłumaczone przede wszystkim rosnącą świadomoścą fanów tuningu. Jeszcze do niedawna zwykle sprowadzał się on do kilku dodatków mających optycznie wyróżnić samochód wśród innych aut. Dziś kierowcy decydujący się na tuning zaczynają od podstaw, czyli modyfikacji zawieszenia.

Można to uczynić w sposób całkowicie bezpieczny, gdyż producent każdego samochodu ustala dopuszczalny, jego zdaniem zakres takich zmian, zaś BILSTEIN, dzięki wspomnianej współpracy na etapie projektowania, oferuje „skrojone na miarę” rozwiązania do konkretnych modeli. Jest to niezwykle istotne, gdyż niewłaściwe zmiany spowodować mogą gorsze prowadzenia pojazdu czy wydłużenie drogi hamowania.

bilstein-4Do takich samych problemów mogą również doprowadzić zużyte bądź uszkodzone amortyzatory. Wydawać by się mogło, że ze względu na strukturę wiekową aut poruszających się po naszych drogach zjawiska to szczególnie dotyka Polski. Zaprzeczeniem tej tezy są jednak wyniki uzyskane podczas badań na mobilnym testerze zawieszenia BILSTEIN. W roku 2016 urządzenie to po raz pierwszy udostępnione było polskim kierowcom.

Mobilny tester zawieszenia BILSTEIN przyjechał do Polski w dwóch turach. Udostępniliśmy go bezpłatnie w różnych regionach kraj z czego skorzystało ponad 800 kierowców samochodów osobowych – mówi Tomasz Siemek. – Wyniki były zaskakujące – w ponad 90% zbadanych aut stan zawieszenia był co najmniej zadowalający! W 2017 roku mobilny tester BILSTEIN ponownie przyjedzie do Polski.

W nadchodzących miesiącach katalog BILSTEIN obejmujący elementy dostarczane na aftermarket nadal będzie poszerzany, a coraz większym zainteresowaniem warsztatów powinny cieszyć się referencje B4 przeznaczone do zawieszenia pneumatycznego. Tym bardziej, że w minionym roku BILSTEIN uzupełnił swoją ofertę o kompresory do tych konstrukcji.

Zostaw Komentarz