UFI Filters przeciw podróbkom

14 lis 2018

Firma UFI Filters rozpoczęła energiczną walkę z handlem podrobionymi częściami zamiennymi. W tym celu wdrożyła strategię opracowaną wspólnie z firmą Convey z Turynu, zajmującą się przeciwdziałaniem oszustwom w Internecie.

Od 1972 roku UFI Filters zaangażowane jest w ochronę własnych produktów i marek poprzez rejestrację patentów na głównych światowych rynkach. To pierwszy konieczny krok w celu zwalczania zjawiska, które stało się prawdziwym problemem dla całego sektora. Roczny obrót podróbkami szacuje się na około 1,7 miliarda euro i jest on generowany przez produkty pochodzące głównie z krajów Dalekiego Wschodu: Chin, Tajlandii, Indonezji, Indii. Według wiedzy włoskiej Guardia di Finanza, wyroby te docierają do Europy poprzez Bliski Wschód i Turcję. Zjawisko to ma negatywne konsekwencje dla całego łańcucha dostaw, od producentów oryginalnych podzespołów, przez dystrybutorów, aż po użytkownika końcowego, czyli kierowcę, który nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczna jest podrabiana część, nie poddana rygorystycznej kontroli jakości.

Działania Grupy UFI Filters rozpoczynają się od rejestracji marek – UFI Filters i SOFIMA Filter – i własnych patentów na głównych światowych rynkach. Do chwili obecnej firma UFI zarejestrowała 167 patentów i wzorów użytkowych. Jest to punkt wyjścia, który umożliwia UFI współpracę z firmą Convey w działaniach w dziedzinie kontroli i ochrony w internecie, na głównych platformach sprzedaży online, w szczególności w Chinach i Turcji.

Walka z podrobionymi produktami nie ogranicza się tylko do wskazywania fałszerzy, szanse na powodzenie zwiększa także współpraca z pośrednikami – platformami handlu elektronicznego, sieciami społecznościowymi, dostawcami usług internetowych lub hostingowych – którzy nie chcą ponosić odpowiedzialności za obrót fałszywymi produktami. Poprzez procedury usuwania bezprawnych treści w oparciu o roszczenia wobec własności intelektualnej i patentów, nielegalna oferta zostaje natychmiast usunięta, a w przypadku jej ponownego pojawienia się konto oszusta może zostać całkowicie zablokowane. Takie działania są zgodne z międzynarodowymi przepisami dotyczącymi handlu elektronicznego.

W przypadku tradycyjnych kanałów sprzedaży, UFI Filters oferuje usługi dla sieci dystrybucji obejmujące szkolenia pomagające pracownikom odróżnić oryginalne produkty od podróbek, zwłaszcza w przypadku najczęściej kopiowanych części z rodziny „H2O” i „ONE” oraz filtrów o wysokiej zdolności filtracji wody, które powstały na podstawie własnej technologii UFI.

Ponadto na opakowaniach produktów, w szczególności sprzedawanych na rynkach podwyższonego ryzyka, jak na przykład na Dalekim Wschodzie stosuje się specjalne etykietki. Umieszczony jest na nich kod QR, a są one drukowane z zastosowaniem technik utrudniających podrobienie.

Partnerstwo z firmą Convey ma kluczowe znaczenie dla zwalczania rozprowadzania podrabianych produktów. Współpraca pozwoliła firmie Convey zwiększyć świadomość na rynku, przedstawiając Grupę UFI jako przykład pilotażowego projektu, w który włączą się również inni gracze z tego sektora. UFI Filters oferuje także w swojej sieci sprzedaży natychmiastową pomoc techniczną i obsługę prawną, w przypadku zgłoszeń od klientów. Dlatego, aby położyć kres zjawisku handlu podrobionymi filtrami UFI, należy w sprawie zakupu produktów marki UFI Filters i SOFIMA Filter kontaktować się wyłącznie z naszymi oficjalnymi dystrybutorami – mówi Luca Betti, UFI Group Aftermarket Business Unit Director.

Zostaw Komentarz