UFI na OE i AM

31 paź 2017

Firma UFI Filters poinformowała o zawarciu kontraktu na dostawy swoich produktów dla Grupy Renault-Nissan, czwartego producenta samochodów na świecie, co wzmocni obecność UFI w segmencie części OE przeznaczonych do samochodów azjatyckich. UFI Filters będzie dostarczać filtry oleju napędowego przeznaczone do nowego Nissana Qashqai, najpopularniejszego kompaktowego SUV-u ostatnich lat.

Realizując 20% dostaw filtrów paliwa przeznaczonych na oryginalne wyposażenie samochodów produkowanych przez francusko-japońską grupę, UFI Filters wyposaża w swoje produkty ponad 650 000 samochodów marek Renault i Nissan. Wśród nich, oprócz Qashqaia, są także: Nissan Juke, Pulsar, X-Trail i Renault Kadjar.

Filtry oleju napędowego UFI Filters stosowane są w silnikach 1.6 dCI i 1.5 dCI. Dzięki zastosowaniu medium DFM (Deep Filtration Media) gwarantują doskonałą skuteczność, zatrzymując ponad 94,5% cząstek o wielkości 4 µm lub powyżej. Medium to  opracowane zostało w ośrodkach badawczo-rozwojowych UFI Filters. Zawiera poliamid w formie włókien, których wielkość i ułożenie mogą być różne w zależności od zastosowań, do których przeznaczony jest filtr. Daje to gwarancję wykonania  produktu ściśle dostosowanego do konkretnych wymagań producenta samochodu.

– Kontrakt z Grupą Renault-Nissan jest szczególnie ważny dla UFI Filters. Stanowi potwierdzenie jakości naszej technologii DFM i dowodzi umacniającej się pozycji UFI Filters na rynku pojazdów azjatyckich, który w Europie cały czas się rozwija. Chcę też podkreślić, że filtry paliwa UFI dostarczane do Nissana są dostępne również dla warsztatów niezależnych (AM) – mówi Luca Betti odpowiedzialny w UFI Filters za rynek aftermarketowy.

 

 

Zostaw Komentarz