Używany samochód przez internet

20 sie 2019

Spotawheel, brytyjski start-up zajmujący się handlem używanymi samochodami w internecie, zainaugurował działalność w Polsce. Firma chce przekonać Polaków do swojego modelu biznesowego, dzięki któremu można kupić używane auto bez wychodzenia z domu. Gwarantuje pełną obsługę transakcji, daje do pięciu lat gwarancji na sprzedawane przez siebie używane samochody.

 

Brytyjska firma Spotawheel działa na rynku od 2016 roku, ale już zdołała odnieść sukces w Grecji, gdzie w krótkim czasie zdobyła mocną pozycję w handlu używanymi samochodami, choć dysponuje niewielką siecią fizycznych punktów sprzedaży. Jej model działania polega na tym, że większość działań sprzedażowych odbywa się online oraz bezpośrednio u klienta.

Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 pojazd przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję – tłumaczy Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy.

Teraz Spotawheel chce powtórzyć swój grecki sukces w naszym kraju. Na stronie www.spotawheel.pl klient może przejrzeć oferowane samochody, a także zamówić jazdę próbną w dowolnym miejscu w Polsce. Po podjęciu decyzji zakupowej, pozostaje mu już tylko wybrać sposób finansowania oraz załatwić ograniczone do minimum formalności. Cały ten proces jest w pełni obsługiwany przez Spotawheel. Ostatni krok to dostawa samochodu wraz z certyfikatem gwarancyjnym oraz pełnym raportem o stanie pojazdu.

– Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny. Warunki to: do 7 dni, do 300 kilometrów oraz stan techniczny auta zgodny z odbiorem. Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej jednak już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną – mówi Charis Arvantis.

Firma finansuje ekspansję w Polsce dzięki pozyskaniu 5 milionów euro od funduszy inwestycyjnych VentureFriends i Velocity Partners, a także od prywatnych inwestorów. Od początku swojego istnienia start-up łącznie pozyskał 8 milionów euro od zewnętrznych inwestorów.

Do tej pory Spotawheel obsłużył ponad 70 tys. klientów. Firma zatrudnia 105 osób w Wielkiej Brytanii, Grecji i Polsce, ma w ofercie flotę 500 dokładnie sprawdzonych pojazdów.

Zostaw Komentarz