Valeo coraz bliżej przejęcia FTE Automotive

16 paź 2017

Komisja Europejska zgadza się na zakup FTE Automotive przez firmę Valeo. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca października, o ile turecki urząd antymonopolowy nie wyrazi sprzeciwu.

Zamiar zakupu FTE Automotive został przez Valeo ogłoszony w czerwcu 2016 roku, jednak Komisja Europejska wyraziła obawy co do nadmiernej konsolidacji rynku wysprzęglików hydraulicznych, które produkowane są zarówno przez Valeo, jak i FTE. Rozwiązaniem okazała się sprzedaż działu Valeo, który wytwarza wysprzęgliki, włoskiej firmie Raicam. Dział ten zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych – głównym w Mondovi we Włoszech oraz pozostałych w tureckim Gemlik i chińskim Nankinie, a plan rozwoju obejmuje także Indie. W 2016 roku sprzedaż wysprzęglików przyniosła Valeo 76 mln euro przychodu. Transakcja z Raicam ma zostać sfinalizowana na początku 2018 roku.

Przejęcie FTE Automotive, którego właścicielem do tej pory był fundusz inwestycyjny Bain Capital, oznacza znaczące wzmocnienie oferty Valeo zarówno w segmencie samochodów osobowych, jak i pojazdów ciężarowych. FTE Automotive jest obecnie liderem europejskiego rynku fabrycznie regenerowanych zacisków hamulcowych.

Zostaw Komentarz