Warsztat mały, możliwości duże

11 gru 2017

 

W małych warsztatach drzemie duży potencjał – udowadniają to wyniki audytów przeprowadzonych przez firmę Dekra Polska sp. z o.o. w ramach konkursu „Bezpieczny Warsztat”. Z zaprezentowanych danych jasno wynika, że małe, niezależne serwisy stawiają na rozwój i przede wszystkim są bezpieczne.

 

Wyniki konkursu „Bezpieczny Warsztat” zorganizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych, po raz kolejny koncentrują uwagę branży wokół serwisów niezależnych oraz zrzeszonych w ramach sieci serwisowych. W tegorocznej edycji konkursu, podobnie, jak w latach ubiegłych, pod lupę wzięto warsztaty małe, średnie oraz duże. Przynależność do danej kategorii uzależniona była od liczby stanowisk naprawczych.

W małych warsztatach bardzo dobrze oceniono sposób współpracy z klientami oraz jakość obsługi. Jak wynika z zebranych danych, wszystkie warsztaty, które wzięły udział w konkursie dbają o teren zewnętrzny serwisu oraz o poszczególne elementy biura obsługi klienta. Ze wszystkich zaudytowanych warsztatów aż 88% oferuje dostępność wi-fi w poczekalni i tyle samo zapewnia możliwość zapłaty kartą za wykonane usługi. 85% małych warsztatów serwisuje samochody wielu marek, a 73% proponuje auto zastępcze na czas naprawy. Serwisy dbają także o swój wizerunek – 75% z nich dysponuje dobrej jakości stroną internetową.

Małe serwisy chcą się szkolić i stale rozwijać swoje umiejętności. Na przeszkodzie staje im niedostępność niektórych sprzętów – chociaż 100% zaudytowanych małych warsztatów posiada wózki narzędziowe, urządzenia do ustawiania geometrii zawieszenia, montażownicę do kół czy wyważarkę, to tylko 50% może pochwalić się urządzeniem do ustawania świateł, a jedynie 25% urządzeniem do badania hamulców czy amortyzatorów. Zakup wyposażenia warsztatu niejednokrotnie wiąże się z koniecznością poniesienia dużych kosztów, dlatego niedobory uzupełniane są stopniowo, w miarę pojawiania się wolnych środków finansowych.

Szczegółowe wyniki kategorii „warsztat mały” (od 1 do 3 stanowisk naprawczych) kształtują się następująco:

  •  miejsce I     –   Auto Serwis Ireneusz Ławniczak,
  •  miejsce II    –  Simp – Automex Piotr Gębiś,
  •  miejsce III  –  Auto Service Banaszak.

Warsztatom, które znalazły się na podium w poszczególnych kategoriach wręczono statuetki oraz certyfikaty potwierdzające wysoką jakość świadczonych przez nie usług. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego i po raz kolejny z rzędu poprowadzone zostało przez Macieja Wisławskiego – legendę sportu motoryzacyjnego.

– Z dumą prezentujemy na ścianie naszego warsztatu certyfikat poświadczający, że jesteśmy najbezpieczniejszym małym warsztatem w Polsce. Od lat stawiamy na szkolenia i rozwój oraz ściśle związany z nimi profesjonalizm. W dzisiejszych czasach to jedne z głównych czynników sukcesu dla niewielkich przedsiębiorstw – mówi Michał Ławniczak z Auto Crew Ławniczak, zdobywca 1 miejsca w kategorii „warsztat mały” w tegorocznej edycji konkursu.

Trzecia odsłona konkursu „Bezpieczny Warsztat” zakończyła się 8 listopada. W inicjatywie wzięły udział zarówno serwisy niezależne, jak i zrzeszone w ramach sieci warsztatowych: ProfiAuto Serwis, Eurowarsztat, Bosch Car Service i Auto Crew, Q-service i Perfect Service. Patronami konkursu były firmy Castrol oraz Coframa.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz