Warsztat Roku 2016
– ostatnie dni na zgłoszenie

08 wrz 2016

Warsztat_Roku 16Szybkimi krokami zbliża się ostateczny termin składania zgłoszeń uczestników konkursu Warsztat Roku 2016. Kto tego jeszcze nie uczynił, może to zrobić bez większego trudu. Wystarczy wypełnić ankietę znajdującą się tutaj, by otrzymać szansę na znalezienie się w finale.

 Ostatnim dniem, w którym można zgłosić uczestnictwo w konkursie jest 20 września. Rozsądek podpowiada jednak, że lepiej nie czekać z tym do ostatniej chwili, lecz już teraz poświęcić 10 minut (przygotowawszy uprzednio zdjęcia warsztatu przedstawiające jego wnętrze, budynek, parking i pomieszczenie do obsługi klienta), by dać sobie szansę na znalezienie się w gronie finalistów.

Bezcenne informacje

Przypomnijmy, że szansę na awans do finału ma każdy warsztat niezależnie od wielkości, albowiem konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: mały, średni i duży warsztat.

Dlaczego warto zostać finalistą? Otóż każdy z zakwalifikowanych warsztatów poddany zostanie kompleksowej i szczegółowej ocenie przeprowadzonej przez profesjonalnych audytorów. Ekspertyza ta będzie całkowicie darmowa, a właściciel warsztatu uzyska dzięki niej cenne informacje na temat tego, jakie zmiany wprowadzić, by jego firma umocniła swoją rynkową pozycję, działała sprawniej i wydajniej, a w rezultacie przynosiła jeszcze większe dochody.

O tym jak bardzo przydaje się świeże, fachowe spojrzenie w ocenie pracy warsztatu przekonali się finaliści poprzedniej edycji konkursu. – Kiedy składaliśmy zgłoszenie, prawdę mówiąc, nie liczyliśmy na nagrody. Chcieliśmy natomiast przekonać się, jak wypadamy na tle rynkowej konkurencji, a tym samym sprawdzić, czy nasza koncepcja rozwoju firmy jest słuszna i czy można w niej coś jeszcze udoskonalić. I rzeczywiście, dzięki poddaniu się obiektywnej ocenie, otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji, które mogliśmy wykorzystać w zarządzaniu firmą – mówi Mirosław Makurat, szef serwisu Auto Miras, którego warsztat zajął I miejsce w kategorii duży w zeszłorocznej edycji konkursu.

Tomasz Szymecki, zwraca z kolei uwagę na to, że nawet we wzorowo prowadzonym warsztacie zawsze coś jeszcze można udoskonalić. – Po prostu niektóre rzeczy dostrzec można z pewnej perspektywy, dlatego warto skorzystać z porad fachowców i możliwości otrzymania profesjonalnej ekspertyzy, jaką daje udział w konkursie – uważa szef firmy Auto Serwis Szymecki, zdobywca I miejsca w kategorii średni warsztat.

Wsparcie dla niezależnych

warsztat 01Konkurs Warsztat Roku 2016 organizowany jest przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych oraz Partslife, przy współpracy z Dekra Polska. Partnerem konkursu jest firma Castrol oraz Norfi. Uczestnicy oceniani będą według jasnych, obiektywnych i merytorycznych kryteriów. .– Konkurs Warsztat Roku to niezwykle cenna inicjatywa, która wspiera niezależne serwisy, a ta właśnie idea doskonale wpisuje się w strategię firmy Castrol – wyjaśnia Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji Castrol w Polsce. – Obserwując poziom uczestników, można się przekonać, jak znakomicie rozwija się w naszym kraju rynek usług warsztatowych. Niezależne serwisy są coraz lepiej wyposażone, z roku na rok oferują szerszy wachlarz usług, a personel jest lepiej wykwalifikowany, co dotyczy nie tylko wiedzy czysto technicznej, lecz także poziomu obsługi klienta. Wiele niezależnych serwisów spełnia dziś najwyższe standardy. Klienci mają tam zapewnioną wysoką jakość napraw, mogą poczekać w wygodnej recepcji aż auto będzie gotowe, a w razie potrzeby skorzystać z samochodu zastępczego. Takie oblicze niezależnego rynku warsztatowego warto pokazywać – dodaje Leszek Radzikowski.

Konkurs Warsztat Roku to wspólna inicjatywa członków SDCM, która narodziła się w gronie ludzi od lat zaangażowanych w rozwój niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Z perspektywy czasu widać, że trafiliśmy w dziesiątkę – uważa Alfred Franke. – Dzięki konkursowi udało się przebić do szerokiej opinii publicznej z przekazem, że niezależne warsztaty są nie tylko konkurencyjne cenowo, ale również zapewniają wysoki standard oraz dostępność usług praktycznie w każdym zakątku kraju. Jednym słowem, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, czy warto zgłosić udział w konkursie Warsztat Roku 2016, z pełnym przekonaniem odpowiadam: warto!

 

Zostaw Komentarz