Więcej części do turbo

26 Cze 2017

Niewielkie, za to mocno wysilone silniki już od jakiegoś czasu są powszechnie wykorzystywane do napędu samochodów. Coraz częściej więc serwisowanie tych aut zlecane jest niezależnym warsztatom, te zaś potrzebują do tego odpowiednich części zamiennych.

– Samochody, w których silniki zbudowano w oparciu o zasady downsizingu oferowane są od kilku lat. Większość z nich jest już po gwarancji producenta, a ich właściciele poszukują niezależnych warsztatów do ich serwisowania – mówi Dawid Cieśla z firmy AD Polska. – Stawia to nowe wyzwanie nie tylko przed mechanikami, ale i sieciami dystrybucji części zamiennych. W odpowiedzi na nie w 2016 roku wprowadziliśmy do naszej oferty unikalne na rynku zestawy firmy Turbos Hoet, które oprócz turbosprężarki, zawierają komplet elementów montażowych i szczegółową instrukcję wymiany.

Jednocześnie AD Polska we współpracy z firmą Turbos Hoet wdrożyła ogólnoeuropejski program „Turbo Partner”. Może do niego przystąpić każdy warsztat bądź mechanik zajmujący się serwisowaniem lub wymianą turbosprężarek. Poza stałym dostępem do platformy szkoleniowej, jego uczestnicy cenią sobie możliwość skorzystania z pomocy technicznej przed montażem turbosprężarki, a następnie rejestracji jej numeru fabrycznego w bazie Turbos Hoet. Jest to podstawą do udzielenia 24 miesięcznej gwarancji, połowa tego okresu to tzw. gwarancja bezsporna, w której niezależnie od przyczyny reklamacja zostaje uznana, a turbosprężarka wymieniona na nową.

Teraz firma AD Polska postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o pełny katalog przewodów i złączy zasilających turbosprężarki. Na ich dostawcę wybrano niemiecką firmę BUGIAD, producenta wielu komponentów i części do samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych. W niezmienionej postaci trafiają one zarówno do fabryk na pierwszy montaż, jak i aftermarket.

– Do tej pory AD Polska oferowała przewody zasilające turbosprężarki różnych producentów, co nie zawsze pozwalało na szybką realizację zamówienia z warsztatu, a tym samym wykonania przez niego usługi. Ta sytuacja zmienia się wraz z wprowadzeniem kompleksowej oferty BUGIAD – dodaje Dawid Cieśla z AD Polska. – Na początek w naszym katalogu znalazło się ponad 220 referencji pasujących do najpopularniejszych modeli samochodów w Polsce. Na każdym opakowaniu widnieje etykieta z numerem OE, co nie tylko przyspiesza wyszukanie, ale też gwarantuje właściwy dobór części.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz