Więcej katalizatorów ze Środy Śląskiej

19 gru 2017

 

BASF zapowiedział rozbudowę zakładu katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej. Przewidywane jest uruchomienie nowych linii produkcyjnych i dodatkowej infrastruktury. Inwestycja powiększy istniejący obiekt o około 14 000 metrów kwadratowych, czyli o ponad 50% obecnego obszaru produkcyjnego. Powstaną również nowe miejsca pracy.

Zwiększona wydajność katalizatorów i najlepsza w swojej klasie technologia, w jeszcze większym stopniu umożliwiają klientom BASF spełnienie zaostrzonych norm emisji NOx i cząstek stałych przewidzianych dla silników napędzanych olejem napędowym i benzyną – powiedział Tilo Horstmann, BASF Vice President Mobile Emissions Catalysts Europe. – Nasza fabryka w Środzie Śląskiej jest największym zakładem produkującym katalizatory samochodowe BASF w Europie, a dzięki rozbudowie umocnimy naszą pozycję w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Producenci samochodów rozpoczęli we wrześniu prace mające na celu spełnienie nowych norm ekologicznych wynikających z regulacji Euro 6d „Emisje w rzeczywistym ruchu drogowym” Przepisy te określają m.in. konkretne wartości graniczne emisji, które muszą być spełnione w rzeczywistych cyklach jazdy.

Nasze technologie, zarówno opracowane dla pojazdów napędzanych olejem napędowym, jak i benzyną, zostały przygotowane tak, aby spełniać nawet najbardziej restrykcyjne normy – powiedział Dirk Demuth, BASF Senior Vice President, Mobile Emission Catalysts. – Najnowocześniejsze technologie BASF sprawiają, że diesel jest konkurencyjną, czystą technologią.

Planowana rozbudowa zakładu w Środzie przewiduje stworzenie najnowocześniejszych linii produkcyjnych, na których powstawać będzie pełna gama katalizatorów i filtrów spalin, w tym także wykorzystujących selektywną redukcję katalityczną na filtrze (SCR.2F). To opatentowana technologia, która łączy rozwiązanie katalizatora SCR z filtrem cząstek stałych, co pozwala jednocześnie kontrolować emisję tlenków azotu (NOx) i cząstek stałych z silników wysokoprężnych.

 

Zostaw Komentarz