Więcej wzmocnionych końcówek

01 lut 2017

Firma MEYLE rozszerza asortyment wzmocnionych końcówek drążków kierowniczych oferowanych pod marką MEYLE-HD. Na części te producent udziela czteroletniej gwarancji.

Wzmocnione końcówki drążków kierowniczych MEYLE-HD mogą znaleźć zastosowanie już w 68 milionach samochodów. Stosowane w tych elementach przeguby kulowe mają wyraźnie większe wymiary niż w  oryginalnych końcówkach montowanych fabrycznie. Tym samym siły działające na kulę rozkładają się w nich na większą powierzchnię, zredukowany zostaje także nacisk jednostkowy na gniazdo kuli wykonane z tworzywa sztucznego.

Ulepszenia te doskonale sprawdzają się zwłaszcza w samochodach eksploatowanych w marnych warunkach drogowych, a także w terenie. Z tego też względu wykorzystywane są przede wszystkim w elementach przeznaczonych do tak modnych w ostatnim czasie SUV-ów, choć spotkać je można również w końcówkach do zwykłych samochodów. Dość powiedzieć, że w gamie końcówek MEYLE-HD pojawiły się ostatnio elementy do aut takich jak BMW X5 i X6, Fiat 500L oraz Mercedes-M.

Do wszystkich końcówek MEYLE‑HD używany jest wysoko wydajny smar, który dodatkowo redukuje tarcie między najbardziej obciążonymi powierzchniami. Jest on jednocześnie dostosowany do materiałów wykorzystanych w budowie całego przegubu, czyli stali, tworzywa sztucznego i gumy.

 

Zostaw Komentarz