Wiedza techniczna i wyścigowa adrenalina

26 cze 2016

Kolejna, czwarta już edycja cyklu szkoleń przygotowanych przez przedstawicielstwo ZF Friedrichshafen AG dobiegła końca. Tegoroczne spotkania branżowe odbyły się na torze Jastrząb koło Szydłowca. Wzięło w nich udział ponad 800 uczestników z Polski i innych krajów Europy. W ciągu intensywnie spędzonych ośmiu dni eksperci koncernu ZF przeprowadzili szereg szkoleń technicznych, odbyli liczne rozmowy z partnerami oraz przybliżyli zagadnienia motosportu podczas emocjonujących zmagań wyścigowych.

Sachs17– Tegoroczna edycja Sachs Roadshow była zdecydowanie najbardziej wymagającą i najlepiej przyjętą przez klientów. W trakcie prowadzonych szkoleń skupiliśmy się na przedstawieniu nowego konceptu warsztatowego – ZF Services [pro]Tech, który zadebiutuje w Polsce z początkiem przyszłego roku – powiedział Peter Rothenhöfer, dyrektor przedstawicielstwa ZF Friedrichshafen AG SA w Polsce. – W ciągu ośmiu dni zebraliśmy ponad 100 deklaracji od niezależnych warsztatów, które już teraz są zainteresowane uczestniczeniem w przygotowanym przez nas programie. Jestem przekonany, że wraz z przybliżaniem kolejnych rozwiązań i korzyści jakie płyną ze współpracy z nami, liczba ta będzie rosnąć – dodał.

Program spotkań został ułożony w taki sposób, by przekazać pracownikom branży warsztatowej szereg informacji i porad praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy. Przykładem tych działań były poruszane podczas szkoleń technicznych tematy kół dwumasowych i sprzęgieł. Mechanicy mieli okazję zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami przy montażu tych elementów, których efekty często mylnie uznawane są za objawy wadliwie funkcjonującej nowej części. Na przykładzie specjalnie spreparowanego egzemplarza Volkswagena Passata można było zobaczyć, jaki wpływ na koło dwumasowe mają: zbyt niskie obroty na biegu jałowym, mechaniczne uszkodzenia zaworu recyrkulacji spalin, uszkodzenia układu zapłonowego i wreszcie zbyt niskie obroty silnika generowane przez niesprawny lub zużyty rozrusznik.

Eksperci z ZF Race Engineering – najbardziej zaawansowanego działu koncernu ZF, zaprezentowali produkty stosowane w różnych rodzajach sportów motorowych. Wśród ciekawostek były m.in. sprzęgła i amortyzatory stosowane w bolidach Formuły 1. Uczestnicy szkoleń mieli okazję poczuć sportowe emocje za kierownicą wyścigowych Volkswagenów Sirocco R – Cup o mocy 290 KM. Najlepsi kierowcy nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami.

Można było również zobaczyć z bliska, jak jeżdżą zawodowcy, obserwując z pozycji pasażera sportową jazdę wyczynowych kierowców wyścigowych w specjalnie przygotowanych samochodach marki Porsche: modelach 991 GT3 i GT3RS o mocy 408 i 500 KM oraz 997 GTS.

 

Zostaw Komentarz