Wycieraczki Champion w AD Polska

25 sie 2015

CHAMPION_WIPERPióra wycieraczek Champion, marki należącej do koncernu Federal Mogul trafiły do oferty AD Polska.

Większość kierowców kojarzy markę Champion ze świecami zapłonowymi, w mniejszym stopniu z różnego typu filtrami. W jej asortymencie znajdują się jednak również pióra wycieraczek. Pod względem udziałów w światowym rynku Champion jest trzecim graczem w tym asortymencie. Dystrybucją wycieraczek marki Champion na naszym rynku zajmuje się firma AD Polska. Obecnie w ofercie dostępnych jest ponad 200 referencji podzielonych na dwie grupy produktów – Aerovantage i Easyvision.

CHAM_AV_packaging RearPlasticbladeWycieraczki Champion Aerovantage zaliczane są do segmentu premium i są w 100 procentach zgodne z rozwiązaniami stosowanymi na pierwszy montaż. W ofercie znajduje się pełen asortyment (pióra szkieletowe, płaskie i hybrydowe), zarówno wycieraczek przednich jak i tylnych. Kompletna oferta piór Aerovantage pokrywa 98%  rynku. Szczególną uwagę warto zwrócić na pióra hybrydowe, które jako nowość są coraz częściej stosowane przez producentów samochodów.

Wycieraczki hybrydowe to połączenie zalet szkieletowej konstrukcji i piór płaskich. Element metalowy usztywnia gumę, a zamontowany na całej długości spojler zapewnia odpowiedni docisk i czyszczenie szyby bez względu na prędkość pojazdu – mówi Piotr Machnik, odpowiedzialny za markę Champion w firmie AD Polska.

Obecnie wycieraczki hybrydowe Champion Aerovantage wybierane są na pierwszy montaż m.in. przez Citroena, Hondę, Hyundaia, Lexusa, Mazdę, Mitsubishi, Opla i Toyotę. W ofercie znajduje się 8 referencji. Wycieraczki te pakowane są pojedynczo, dostępne są długości od 350 do 650 mm.

CHAM_EV_packaging RearbladeChampion Easyvision to „klasa średnia”. W gamie dostępne są konstrukcje płaskie i szkieletowe. Do tych pierwszych dołączane są adaptery Multi Clip (15 referencji) lub Retro Clip (12 referencji), które pomagają dopasować pióra do ramion praktycznie każdego samochodu poruszającego się po europejskich drogach. Wycieraczki szkieletowe to 16 referencji, w tym 3 przeznaczone do montowania na tylnej szybie. – Połowa piór wycieraczek produkowanych na całym świecie trafia na rynek wtórny, gdzie o wyborze marki i typu decyduje przede wszystkim właściciel samochodu. Od kilku sezonów można zaobserwować silny wzrost sprzedaży piór płaskich dodaje Piotr Machnik.

Informacje o pełnej ofercie wycieraczek marki Champion można znaleźć we wszystkich katalogach AD Polska.


Zostaw Komentarz