Wyścigowe stoisko ProfiAuto

07 lis 2018

 

Pojazdy startujące w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, utytułowani piloci rajdowi i nowoczesny multimedialny skaner samochodowy pojawią się na stoisku ProfiAuto na Warsaw Motor Show 2018.

 

Podczas targów Warsaw Motor Show 2018 sieć ProfiAuto przybliży odwiedzającym świat motorsportu i najświeższe, branżowe trendy. – Aktywne działania w motorsporcie są wyjątkowo bliskie marce ProfiAuto. Mamy za sobą intensywny i udany sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na targowym stoisku podczas Warsaw Motor Show zaprezentujemy przede wszystkim sportowe samochody i stworzymy fantastyczną, pełną pasji atmosferę, która towarzyszy nam podczas startów – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju ProfiAuto.

Na stoisko wjedzie m.in. Peugeot 106 Maxi – jedyny tego typu samochód w Polsce, biorący udział w cyklu GSMP. Aby uzyskać możliwie najlżejszą konstrukcję większość metalowych elementów karoserii zastąpiono komponentami z karbonu, kevlaru oraz włókna szklanego. Pojazd przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 5 sekund, a jego moc osiąga 240 koni mechanicznych. Za kierownicą tego auta Michał Tochowicz zdobył w tym roku tytuł II Wicemistrza Polski w GSMP w klasie EI-2000.

Kolejną ciekawostką będzie Toyota Starlet GT Turbo – jedyny taki model w kraju w wersji z turbosprężarką startujący w wyścigach górskich, dostępny tylko na rynku japońskim. Pojazd, ten w ciągu całego sezonu GSMP 2018 ewoluował technicznie. Z silnika o pojemności 1331 cm3, dzięki doładowaniu, osiągnięto moc 250 koni mechanicznych. Również to auto ma za sobą owocny sezon – Łukasz Kopiec osiągnął w nim tytuł Wicemistrza Polski GSMP 2018 w klasie EI+2000/4×2.

Inne pojazdy, które będzie można zobaczyć z bliska na stoisku ProfiAuto, to Subaru Impreza WRX Sti (pilotowany na co dzień przez Macieja Wisławskiego i wykorzystywany do szkolenia mechaników ProfiAuto Serwis), Honda Civic Type R Fn2 (samochód rajdowy w specyfikacji N grupowej) oraz – jako ciekawostka – serwisowy Peugeot Boxer, czyli mobilne biuro i warsztat wykorzystywany do serwisowania samochodów wyścigowych i rajdowych.

W strefie ProfiAuto na pytania związane z motorsportem będą odpowiadać Szymon Zmarlak i Bartosz Rabsztyn. Pierwszy to pilot, który ma za sobą 32 starty w Rajdowym Pucharze Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i w Mistrzostwach Czech oraz m.in. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Rajdu Kormoran. Drugi jest pilotem i mechanikiem rajdowym. Startował ponad 20 razy w Rajdowym Pucharze Polski oraz innych cyklach PZM. Ma na koncie m.in. zwycięstwo w Barbórce Warszawskiej w 2017 r. w klasyfikacji generalnej Samochodów Historycznych (Peugeot 205 GTI) i wygranie OS Karowa w klasie L2.

Podczas targów marka ProfiAut zaprezentuje odwiedzającym także interaktywny skaner, czyli nowoczesne urządzenie, które może w przyszłości zrewolucjonizować branżę. Sprzęt wyposażony jest w innowacyjną instalację multimedialną i ekrany umożliwiające użytkownikom wgląd w to, jakie części znajdują się w samochodzie. Służy do prześwietlania pojazdów i podaje informacje m.in. na temat producentów części oraz eksploatacji poszczególnych elementów.

W ubiegłym roku organizatorzy targów przyznali ProfiAuto nagrodę za najlepsze stoisko w kategorii „Motorsport i Części Zamienne”.

Targi Warsaw Motor Show odbędą się w dniach 16-18 listopada 2018. Marka ProfiAuto pokaże się na stoisku 8 w pawilonie D2.

Zostaw Komentarz