Z Delphi do MAHLE

05 lip 2015

Firma Delphi sfinalizowała proces sprzedaży swojego działu Thermal firmie MAHLE Behr. Delphi i MAHLE podpisały również osobny list intencyjny w sprawie sprzedaży udziału Delphi w spółce Shanghai Delphi Automotive Air-Conditioning System. Zakończenie tej transakcji spodziewane jest w roku 2016.

– Sprzedaż naszego biznesu Thermal firmie MAHLE to efekt zaangażowania wszystkich stron – powiedział Kevin P. Clark, prezes  Delphi. – MAHLE jest światowym liderem w produkcji wymienników ciepła w branży motoryzacyjnej, a przejęcie działu Thermal od Delphi jeszcze bardziej umacnia go w tej pozycji. To stworzy nowe możliwości dla pracowników i przyczyni się do lepszej obsługi klientów – stwierdził Kevin P. Clark.

Delphi-Thermal-SystemsWedług zapowiedzi przedstawicieli Delphi, firma skoncentruje się na produktach związanych z układami napędowymi, elektroniką i bezpieczeństwem oraz architekturą elektryczno-elektroniczną.

Dział Delphi Thermal osiągnął w 2014 r. przychody na poziomie 1,6 mld USD, zatrudniając około 7500 pracowników w 13 zakładach na świecie.

 

1 comments
  1. Wzmocnienie pozycji MAHLE na rynku to dla pracowników bardzo dobra wiadomość. Oby tak dalej!

Zostaw Komentarz