ZF Aftermarket na Automechanice

01 sie 2018

ZF Aftermarket zapowiada udział w targach Automechanika Frankfurt 2018, na których zaprezentuje swoje produkty i nowe koncepcje. Na stoisku A91 w hali 3 odbędą się nie tylko światowe premiery m.in. Electric Blue, nowej generacji innowacyjnych klocków hamulcowych do pojazdów elektrycznych, ale również debaty i prezentacje poświęcone nowym koncepcjom napędów. Zaprezentowana zostanie także oferta usług prowadzących do cyfryzacji biznesu warsztatowego.

Osiemnaście miesięcy po integracji ZF Services i TRW Aftermarket oraz utworzeniu ZF Aftermarket, firma zapewnia, że jest doskonale przygotowana do kształtowania mobilnej przyszłości na rynku części zamiennych. Jednocześnie ZF Aftermarket dąży do tego, aby wyzwaniom cyfryzacji i elektromobilności mogli również sprostać klienci.

– Jako dywizja koncernu ZF jesteśmy zaangażowani w rozwój technologii motoryzacyjnej na wczesnym etapie. Niezależnie, czy mówimy tu o autonomicznych taksówkach, transporcie publicznym napędzanym elektrycznie, czy też połączeniu różnych środków transportu w sieć, rozwiązania marki ZF prowadzą w kierunku mobilności oraz zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Motto grupy ZF brzmi: „see. think. act.”. To również definiuje nasze działania na rynku części zamiennych. Widzimy, w jakim kierunku podąża motoryzacja, a to pozwala nam na aktywne działania i pracę nad innowacyjnymi projektami, które następnie zostaną wdrożone na rynku produktów i usług – wyjaśnia Dr Ulrich Walz, dyrektor ds. produktu i rynku w ZF Aftermarket.

Innowacyjne technologie

We Frankfurcie odbędzie się premiera nowej generacji klocków hamulcowych o nazwie Electric Blue przeznaczonych do pojazdów elektrycznych. Innowacyjna technologia produkcji pozwala ograniczyć hałas podczas hamowania. W pojazdach elektrycznych, ze względu na brak dźwięku silnika, hałas generowany przez układ hamulcowy jest szczególnie odczuwalny. Klocki są dostarczane w pakiecie z akcesoriami tłumiącymi hałas. Kombinacja specjalnego materiału okładziny i zastosowanie innowacyjnych niebieskich podkładek redukuje o 45% emisję pyłu powstającego w trakcie hamowania.

Gama nowych klocków obejmie 15 najbardziej popularnych pojazdów elektrycznych już we wrześniu 2018, a do końca roku nawet 97 procent elektrycznych samochodów w Europie będzie mogło być wyposażanych w te klocki. – Wzrost liczby elektrycznie napędzanych samochodów i elektrycznych pojazdów samochodowych w transporcie publicznym będzie szczególnie widoczny w środowisku miejskim – komentuje Markus Wittig, szef IAM (Independent Aftermarket Business Unit) w ZF Aftermarket. – Pojazdy te stają się coraz bardziej zautomatyzowane lub nawet całkowicie autonomiczne. Nasza firma również wpływa na kształtowanie nowoczesnych rozwiązań transportowych. Dobrym przykładem, który potwierdza nasze zaangażowanie jest pojazd e.GO Mover. Jest to pierwszy pojazd wyposażony w systemy ZF, które pokazują działanie autonomicznej koncepcji mobilności dla miast i są gotowe do produkcji seryjnej.

Jako część wspólnego przedsięwzięcia koncernu ZF i firmy e.GO Mobile AG, z siedzibą w Akwizgranie, spółka e.GO Moove GmbH będzie rozwijać, produkować i sprzedawać zasilany elektrycznie autonomiczny pojazd przeznaczony do przewozu osób i towarów. Prototyp pojazdu e.GO Mover będzie jedną z atrakcji na stoisku targowym ZF podczas targów Automechanika.

Rozwój technologiczny zapewnia warsztatom interesujący potencjał wzrostu, jednak będą go mogły one wykorzystać, jeśli w porę się do tego przygotują. ZF Aftermarket zareagował na zmieniające się potrzeby rynku na bardzo wczesnym etapie i rozszerzył ofertę szkoleń z zakresu systemów wysokiego napięcia. Korzystając z modułów e-learningowych opartych na kursach praktycznych, z odpowiednio zaplanowanymi szkoleniami, firma jest w stanie skutecznie przygotować mechaników do technologii przyszłości, jednocześnie skracając niezbędny na to czas i obniżając związane z tym koszty.

Gość specjalny

Dzielenie się wiedzą to temat przewodni tegorocznego pokazu ZF Aftermarket. Gwiazdy niemieckiej telewizji – Holger Parsch i Hans-Jürgen Faul, znani milionom widzów jako „The Car Doctors”, będą gośćmi honorowymi stoiska ZF. Podczas swoich występów w dniach 14 i 15 września, omówią między innymi hybrydowe i elektryczne pojazdy oraz różne rodzaje ich układów napędowych.

Na targach Automechanika 2018, odwiedzający będą mogli spotkać się także z członkami zespołu ZF [pro]Tech i zobaczyć, jak koncept warsztatowy sprawdza się na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim, brytyjskim i hiszpańskim. W czerwcu koncept został uruchomiony również w Polsce, a w 2019 planowane jest jego wprowadzenie w kolejnych krajach.

Dostępne będą również informacje o niedawno uruchomionym przez ZF Aftermarket programie premiowym ZF [pro]Points. Za każdą zakupioną część marek Lemförder, Sachs i TRW warsztatom naliczane są punkty, które następnie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Program działa już w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Inteligentne rozwiązania dla warsztatów

Wysoka atrakcyjność konceptów warsztatowych świadczy o dużej świadomości mechaników na temat nadchodzących wyzwań. Pojazdy są w stanie „porozumiewać się”, a ZF Aftermarket zapewni ciągłość tej komunikacji z niezależnymi warsztatami. – Na początku może to zabrzmieć dziwnie, ale kiedy przyjrzymy się bliżej, jest to znaczący krok w przyszłość. Dzięki platformie Openmatics właśnie zrobiliśmy ten krok – wyjaśnia Helmut Ernst, szef ZF Aftermarket.

Oferowane przez ZF rozwiązanie oparte jest na otwartej platformie działającej niezależnie od producentów pojazdów. Klucz OBD zbiera, odczytuje i przekazuje aż 74 niezależne sygnały bezpośrednio z interfejsu OBD pojazdu, w tym m.in.: poziom paliwa, reakcje hamowania kierowcy czy też komunikaty o błędach. – Openmatics umożliwia warsztatom oferowanie klientom flotowym różnorodnych produktów i usług – dodaje Helmut Ernst.

Firma ZF Aftermarket jest członkiem Association Independent Aftermarket, Verein Freier Ersatzteilmarkt e.V. i angażuje się w szereg wspólnych działań w ramach stowarzyszenia. – Dla działających w ramach stowarzyszenia firm bardzo ważne jest zwracanie uwagi na obawy jakie panują w naszej branży i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom podmiotów działających w niezależnym segmencie rynku motoryzacyjnego – podkreśla Dr Ulrich Walz.

Targi Automechanika we Frankfurt nad Menem odbędą się w dniach 11 – 15 września.

Zostaw Komentarz