ZF łączy oddziały aftermarketowe

07 Lip 2016

ZF Friedrichshafen czyni kolejny krok w integracji spółki TRW Automotive, a mianowicie łączy dwa oddziały aftermarketowe – ZF Services i TRW Aftermarket. W ten sposób nowa sekcja koncernu utworzy drugi największy na świecie oddział operujący na rynku wtórnym.

Nieco ponad rok temu koncern ZF stał się właścicielem firmy TRW Automotive i jej część pracującą bezpośrednio na potrzeby producentów pojazdów włączył do swej struktury organizacyjnej, jako oddział Aktywnych i Pasywnych Technologii Bezpieczeństwa. Działalność firm na rynku wtórnym wciąż jednak prowadzona jest osobno. Zmieni się to z początkiem przyszłego roku, gdy powstanie wspólna jednostka biznesowa ZF.

Helmut Ernst (z lewej) i Neil Fryer .
Helmut Ernst (z lewej) i Neil Fryer .

Nowa sekcja koncernu stanie się drugim największym w skali światowej dostawcą rynku wtórnego. Zatrudniać, będzie około 8 tys. pracowników na całym świecie, zaś jej sprzedaż wyniesie blisko 3 mld €. Helmut Ernst, który obecnie zarządza jednostką biznesową ZF Services, stanie za sterem nowej organizacji. Jest on również odpowiedzialny za proces integracji “One ZF Aftermarket”, wspólnie z Neilem Fryerem, dyrektorem TRW Aftermarket.

Wszystko to nie znaczy jednak, że nazwa TRW zniknie już zupełnie. Zostanie zachowana jako marka produktów, rozszerzając tym samym portfolio marek takich jak: Sachs, Lemförder, Boge oraz Openmatics.

Wspomnieć jeszcze można, że choć do połączenia dojść ma za kilka miesięcy, to ZF Services i TRW Aftermarket będą miały wspólną powierzchnię wystawienniczą podczas wrześniowych targów Automechanika we Frankfurcie.

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz