Znów w drodze

25 mar 2015

Po dwumiesięcznym odpoczynku dwie ciężarówki Show Car wyruszyły na kolejne sesje szkoleniowe. Do końca roku Inter Cars wspólnie z czołowymi dostawcami części zamiennych będzie realizował w nich szkolenia skierowane do przedstawicieli rynku osobowego i ciężarowego. Nowością jest Truck Day, czyli dzień poświęcony wyłącznie segmentowi ciężarowemu.

Inter Cars dyspnuje dwiema ciężarówkami Freightliner Coronado, które biorą udział w projekcie bezpłatnych szkoleń technicznych Show Car. Czarny Show Car wyruszył w drogę w połowie lutego, a srebrny w pierwszych dniach marca.

Na przełomie roku samochody przygotowywały się do ciężkiej pracy pod okiem specjalistów Feber sp. z o.o. z Sieradza. Przeszły tam szczegółowy przegląd techniczny, obejmujący m.in. układ hamulcowy, wymianę filtrów i oleju oraz opon. Przegląd przeszły również naczepy szkoleniowe.

 Przez cały kraj jedziemy dwaj

Czarny Show Car, w którym realizowane są bezpłatne szkolenia z firmą Bosch, odwiedził już Białystok, Suwałki, Ełk  oraz Warszawę. Sesja szkoleniowa w każdym z miast trwała cztery dni, od wtorku do piątku. Obejmowała tematy napraw nowoczesnych układów hamulcowych, diagnostyki samochodowej oraz czujników i elementów wykonawczych w benzynowych układach wtryskowych firmy Bosch. Uczestnicy szkolenia poznali także możliwości nowego rozwiązania informatycznego, jakim jest IC Katalog Online. Nowością w tegorocznej edycji Show Car jest szkolenie produktowo-techniczne dotyczące układu wtryskowego Common Rail, realizowane przez firmę Lauber. Podczas szkolenia poruszone są zagadnienia dotyczące m.in. procesu produkcyjnego, narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w technologii regeneracji, kontroli jakości, regeneracji i procedury reklamacyjnej produktów regenerowanych BDC.Białystok_show_car (6)

Srebrna ciężarówka wyruszyła w trasę w połowie marca, odwiedzając Sosnowiec, Jelenią Górę i  Bełchatów. W kwietniu pojawi się w Radomiu, Puławach i Rawiczu. Podobnie jak w ciągu ostatnich lat, odbywają się w niej szkolenia we współpracy z wieloma dostawcami części. W tym roku partnerami programu zostali: Bosch, Ate, Contitech, Delphi, Elring, Febi, SWAG, Wahler, NTN SNR, NRF, Lauber, ZF, Inter Cars Instalacje Samochodowe, Inter Cars Samochodowe Systemy Wtryskowe oraz Nissens. Podczas szkoleń poruszane są także tematy projektów i działań prowadzonych przez Inter Cars SA.

Strefa ciężka na szkoleniach

Białystok_show_car (7)Nowością jest Truck Day przeznaczony dla profesjonalistów z branży ciężarowej. Głównymi tematami szkolenia są sprzęgła, silniki, pneumatyka oraz promocje organizowane przez Inter Cars. Bloki tematyczne przygotowały również firmy ZF i Mann Hummel – główni partnerzy Truck Day w tym roku. Szkolenia prowadzone są przez Grzegorza Siweckiego, doświadczonego trenera szkoleń technicznych Inter Cars, we współpracy z dostawcami. Uczestnicy Truck Day poznają także pełną ofertę Inter Cars skierowaną na rynek ciężarowy. Z myślą o nich przygotowano też wystawę wyposażenia warsztatowego.

Aktualny terminarz szkoleń dostępny jest na stronie www.showcar.intercars.com.pl.

Zostaw Komentarz