Znów wiele nowości

11 Maj 2016

Każdego miesiąca w ofercie firmy Nisesns pojawiają się nowości, ale ostatnio ich liczba jest wyjątkowo duża. W maju będzie ich 56. Pojawiła się też zupełnie nowa linia produktów.

Przegląd nowości w ofercie firmy Nissens tradycyjnie wypada zacząć od chłodnic silnika. I tak ich gama wzbogacona została o chłodnice do samochodów Chevrolet Epica (06-) i Trailblazer (12-), Fiat 500 L (12-) i Ducato (06-), Honda Civic (12-), Hyundai Sonata (14-), Jeep Grand Cherokee (05-) i Wrangler (97-), Lexus CT (10-), a także Citroen DS5 (11-) 2.0 HDI Hybrid. Ponadto wśród nowości znalazły się chłodnice do aut takich jak Mazda 3 (13-) i 6 (07-), Mitsubishi Outlander (12-), Nissan X-Trail (01-)i Primera (96-), VW Tiguan (07-) iJetta IV (10-), Toyota Prius (09-) i Hi-Ace (07-), Subaru Forester (12-), Peugeot 307 (00-) z silnikiem 1.6 VTI.

Powiększyła się również oferta intercoolerów. Pojawiły do niej pozycje przeznaczone m.in. do samochodów Opel Mokka (13-), Range Rover III (02-), SAAB 9-3 (02-), Porsche 911 (97-) oraz Renault Clio IV (13-) z silnikiem 0,9 TCE.

Wśród nowych dmuchaw kabinowych znajdziemy przeznaczone do  Mercedesów SLK R171 (04-) i Vito W638 (96-), Nissana Micra (02-) oraz Peugeota 206 (98-), z kolei do oferty chłodnic oleju doszły wymienniki do Chryslera Town & Country (08-), Volvo S80 (06-). Nowością są  również nagrzewnice do Citroena C3 II (09-) i Mini (01-).

Asortyment klimatyzacji wzbogacił się m.in. o nowe sprężarki do BMW 5 F10 (10-) i X3 E83 (04-), Chevroleta Uplander (06-), Forda Focus (11-), Jaguara XF (08-), Opla Insignia (08-), Renault Megane III (08-), Toyoty Previa (00-). Do oferty klimatyzacji dodano również skraplacze do Forda Transit Connect (02-) i Kia Magentis (01-), a także parownik do Mitsubishi L200 (06-).

Skoro mowa o klimatyzacji to wypada zauważyć, że w bieżącym sezonie Nissens duży nacisk położył na ofertę przeznaczonych do niej chłodnic. A oto dowody:

  • gama chłodnic klimatyzacji (skraplaczy) obejmuje ponad 1.300 referencji;
  • ponad 560 referencji dostarczanych jest z osuszaczem (zintegrowanym lub wbudowanym – oznaczenie w katalogu: z osuszaczem – ang. with dryer)
  • wybrane chłodnice klimatyzacji przeznaczone do aut, w których najczęściej występują problemy z korozją, standardowo dostarczane są z powłoką ochronną, mającą zapewnić dodatkową ochronę antykorozyjną. Skuteczność powłoki potwierdzono przez wielokrotne testy przeprowadzane w tzw. mgle solnej. Zabezpieczonych jest w ten sposób ponad 580 referencji skraplaczy znajdujących się w ofercie.

Jeśli chodzi o pojazdy ciężarowe wspomnieć trzeba, że Nissens do gamy swych produktów włączył dmuchawę kabinową do Mercedesa Actros (96-) oraz skraplacze do RVI D-Serie (13-) i Volvo FE II (12-).

Nissens sprzegla2Przede wszystkim odnotować jednak należy, że wdrożona została zupełnie nowa linię produktowa, a mianowicie sprzęgła wentylatorów. Oferta na początku obejmuje 39 referencji, z czego 9 standardowo dostarczanych jest w komplecie z wysokiej jakości śmigłem wentylatora. Gama ta pokrywa ponad 100 referencji OE oraz ponad 600 aplikacji do wszystkich popularnych pojazdów ciężarowych. Nissens tak charakteryzuje te sprzęgła:

  • 100% zgodność z wymaganiami OE, poprawna charakterystyka pracy;
  • produkty wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów;
  • wszystkie newralgiczne części zabezpieczone antykorozyjnie;
  • w ofercie znajdują się zarówno sprzęgła sterowane bimetalem, jak i sterowane elektronicznie;
  • do sprzęgieł dołączane są wysokiej jakości śruby do przykręcania śmigła wentylatora;
  • sprzęgła są solidne opakowane.

Wraz z wprowadzeniem sprzegieł do oferty pojawił się również  ich dokładny i czytelny katalog online na stronie  www.nissens.com.pl/katalog zawierajacy m.in. rysunki konstrukcyjne oraz zdjęciami 360°.  Nowa oferta widoczna jest także w TecDoc.

Firma podkreśla, że poprawna charakterystyka pracy sprzęgła jest bardzo istotna dla utrzymania optymalnej temperatury silnika, minimalizacji zużycia paliwa oraz zapewnienia odpowiedniej mocy pojazdowi, kiedy pojawia się duże obciążenie. Montując sprzęgło wentylatora marki Nissens klient ma gwarancję prawidłowych, zgodnych z wymaganiami OE parametrów pracy sprzęgła oraz trwałości produktu. Dostaje przy tym w umiarkowanej cenie wyrób o bardzo wysokiej jakości. Jej  potwierdzeniem może być 2-letnia gwarancja.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz