Philips Xperion 6000 – lampy warsztatowe współtworzone przez użytkowników

29 paź 2021

 

Ponad stuletnie doświadczenie marki Philips w segmencie źródeł oświetlenia pojazdów mechanicznych procentuje w konstrukcjach lamp warsztatowych. Nie mniej ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy poszerzaniu ich oferty są opinie mechaników – zapewniają przedstawiciele firmy.

 

W gamie lamp warsztatowych marki Philips dostępnych jest kilkanaście pozycji. Poszczególne modele mają zróżnicowaną budowę i funkcje, dzięki czemu użytkownik może dobrać odpowiednią lampę do specyfiki swojej pracy. Wszystkie natomiast mają wspólną cechę – zastosowano w nich nowoczesne źródło światła, czyli diody LED oraz bezprzewodowe zasilanie.

Najnowszą propozycją w systematycznie rozwijanym segmencie lamp roboczych jest rodzina Xperion 6000: Pocket, Slim, Line, Pillar i UV Pillar. Ich wizualnym wyróżnik stanowi limonkowo-szara obudowa. Kolorystyka taka została wybrana zgodnie z sugestiami mechaników, którzy nie raz tracili czas na odnalezienie odłożonej lampy w warsztacie.

Innym często zgłaszanym przez użytkowników postulatem był sposób mocowania do powierzchni metalowych. W nowej serii zastosowano silniejszy magnes, a w przypadku Slim, Pillar i Pillar UV dwa magnesy. Rozwiązanie to pozwala na stabilne ustawienie lampy w pionie. Dodatkowo każdy z pięciu nowych modeli Xperion 6000 wyposażono w wyjmowany i obracany wokół własnej osi haczyk.

Bezprzewodowe zasilanie znakomicie ułatwia wykonanie różnych czynności przy samochodzie, szczególnie w razie konieczności zmiany pozycji, podczas korzystania z kanału czy podnośnika. To z kolei wiąże się z koniecznością użycia pojemniejszych akumulatorów, które muszą być relatywnie szybko ładowane. Czas ten udało się skrócić dzięki wprowadzeniu portu usb typu C. Ładowanie baterii trwa teraz od 3,5 do 4,5 godziny.

Z wyjątkiem modelu Xperion 6000 Line do wszystkich lamp oferowane jest nowe akcesorium – stacja dokująca podłączana do sieci 230V. Za jej pośrednictwem można ładować jednocześnie dwie lampy.

Nowym rozwiązaniem jest również funkcja „Find my device”. Dwa moduły radiowe – nadajnik i odbiornik – pozwolą szybciej zlokalizować odłożoną lampę, a także zasygnalizują jej pozostawienie w naprawionym pojeździe, który właśnie wyjeżdża z warsztatu.

Zaletą wszystkich modeli Xperion 6000 jest szeroka wiązka światła LED oraz możliwość pracy w trybach świecenia Eco lub Boost. Można też skorzystać z punktowej diody umieszczonej na głowicy lampy. W modelu Pocket znajduje się ona na elastycznym przewodzie o długości 25 cm. Dodatkiem do UV Pillar jest ultrafioletowe światło do wykrywania miejsc wycieków płynów eksploatacyjnych. To również lampa z wysokim wskaźnikiem oddawania barw CRI95, co poszerza jej zastosowanie.

Nowa gama Philips Xperion 6000 zadebiutowała w naszej ofercie na początku września 2021 roku. Wprowadzone przez nas rozwiązania spotkały się już z dobrym przyjęciem na rynku. Niemniej wciąż wsłuchujemy się w opinie mechaników, zbieramy ich kolejne uwagi i sugestie. Są one niezmiernie ważne przy pracach nad kolejnymi lampami warsztatowymi. W końcu tworzymy je dla użytkowników, a nikt lepiej nie oceni ich przydatności, jak oni podczas codziennej pracy – mówi Wioletta Pasionek, marketing manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

 

 

Zostaw Komentarz