Więcej światła
– lepsza widoczność i bezpieczeństwo

15 lis 2017

W tym roku mija 10 lat od wprowadzenia na rynek żarówek o podwyższonych parametrach świetlnych OSRAM Night Breaker. Dzięki temu, że dostarczają one więcej światła, poprawia się bezpieczeństwo kierowców.

Od momentu wprowadzenia w 2007 r. rodzina produktów Night Breaker była przedmiotem ciągłego rozwoju. Obecnie ten najbardziej innowacyjny produkt marki OSRAM na rynku tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych jest dostępny dla każdego.

Gama żarówek halogenowych Night Breaker obejmuje dziś dwie serie produktów – Unlimited oraz Laser. Pierwszą tworzą żarówki dostarczające do 110% więcej światła na drodze niż produkty standardowe, z kolei najnowsza, wprowadzona w zeszłym roku, wersja Laser emituje do 130% więcej światła niż klasyczne żarówki. Podwyższenie parametrów udało się uzyskać m.in. za sprawą laserowej ablacji. Ta unikatowa technologia polega na bardzo precyzyjnym usunięciu laserem niebieskiego filtra z pewnej części bańki – na wysokości skrętki. Dzięki temu osiągnięto doskonałe parametry filtra bańki i jeszcze więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność, pozwalającą kierowcy wcześniej zauważyć przeszkodę i zareagować na zagrożenie.

Obie wersje żarówek Night Breaker zapewniają też większy zasięg światła reflektorów, w przypadku H7 nawet o 40 m, oraz aż do 20% bielsze światło, co znacznie poprawia widoczność i pozwala na szybszą reakcję w przypadku konieczności wykonania niespodziewanego manewru, np. ominięcia jakiejś przeszkody.

Wraz z wprowadzeniem linii Night Breaker Unlimited w 2013 r. na rynku pojawiły się także lampy ksenonowe Xenarc Night Breaker. Podobnie jak żarówki halogenowe, także lampy wyładowcze mają większy zasięg (nawet o 20 m) i generują więcej światła (do 70%) w kluczowych punktach na drodze. Specjalna konstrukcja jarznika pozwoliła na uzyskanie temperatury barwowej 4350 K.

Wszystkie produkty Night Breaker dostępne są w intensywnie czerwonych opakowaniach, charakterystycznych dla wszystkich produktów OSRAM o podwyższonych parametrach świetlnych.

Zostaw Komentarz