Continental podwójnie wyróżniony

10 mar 2015

continentalContinental, dobrze znany w branży motoryzacyjnej, został uznany za jedną z najsilniejszych marek konsumenckich na polskim rynku i otrzymał tytuł Superbrands 2014/15. Firma zwyciężyła także w rankingu z okazji 50-lecia testów przeprowadzanych przez niemiecki magazyn „Auto motor und sport” i została nagrodzona tytułem „Generalnego Zwycięzcy”.

Superbrands to wyróżnienie przyznawane przez środowisko marketingowe markom, które osiągnęły rynkowy sukces. Tytuł nadaje niezależna organizacja The Superbrands Ltd. działająca w ponad 80 krajach już od 20 lat. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja sukcesów odnoszonych przez najsilniejsze i najbardziej rozpoznawalne na polskim rynku marki konsumenckie i bi.

SuperbrandsTytuł Superbrands jest przyznawany na podstawie analizy ponad 2 400 marek konsumenckich w 110 kategoriach. Pod uwagę bierze się m.in. ich rozpoznawalność na rynku, skłonności do polecania przez konsumentów, wielkości sprzedaży, wysokość budżetów reklamowych. Badanie przeprowadza ARC Rynek i Opinia na ogólnopolskiej próbie ponad 15 tys. respondentów. Następnie marki poddawane są ocenie Rady Marek, czyli niezależnej grupy ekspertów w dziedzinie marketingu, brandingu i reklamy, którzy określają wizerunkową siłę marki.

Otrzymany tytuł Superbrands potwierdza silną pozycję Continental w gronie najbardziej rozpoznawalnych i najsilniejszych marek w Polsce. Jesteśmy dumni, że eksperci rynku docenili nasze działania służące budowania wizerunku marki Continental – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska z Continental Opony Polska.

Marka Continental odniosła sukces także w rankingu redakcji niemieckiego magazynu „Auto motor und sport” przygotowanym z okazji 50. rocznicy przeprowadzania przez pismo testów opon. Redakcja podliczyła punkty zdobyte w każdym z testów, przyznając 3 punkty dla zwycięzcy, 2 punkty za drugie miejsce i 1 punkt za trzecie. Opony marki Continental aż 41 razy stanęły na podium, w tym 15 razy zwyciężyły testach, a 16 razy zajęły 2. miejsce.

Zostaw Komentarz