Coraz więcej sond NTK

18 wrz 2018

Znacznie ostatnio powiększyła się oferta czujników sygnowanych marką NTK Vehicle Electronics. Dołączyły do niej dwa nowe rodzaje sensorów oraz rozbudowana została gama szerokopasmowych sond lambda od dawna stanowiących specjalność NTK.

Firma NGK SPARK PLUG EUROPE wprowadziła do swej oferty kolejne rodzaje czujników, a mianowicie czujniki prędkości obrotowej oraz  położenia wałka rozrządu i wału korbowego. Tym samym pod marką NTK Vehicle Electronics dostępna jest bardzo szeroka gama sensorów, albowiem składają się na nią także przepływomierze powietrza, czujniki ciśnienia bezwzględnego, czujniki ciśnienia doładowania, sondy lambda, czujniki temperatury spalin oraz czujniki NOx.

Asortyment silnikowych czujników prędkości obrotowej i położenia sygnowanych marką NTK liczy sobie 567 referencji, co przekłada się na pokrycie rynku w wysokości 88%, czyli 270 milionów samochodów w Europie. Obejmuje zarówno czujniki indukcyjne wytwarzające sygnał analogowy, jak i wykorzystujące efekt Halla, które dostarczają sygnał cyfrowy. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, by sprostać najsurowszym testom.

David Loy, dyrektor Marketingu firmy NGK SPARK PLUG EUROPE jest dumny z wprowadzenia nowej linii produktów: – Czujniki zapewniają sprawną pracę każdego silnika, dlatego też rosnący na rynku wtórnym popyt na zmienniki części montowanych fabrycznie nie jest żadnym zaskoczeniem. Z tym większą przyjemnością prezentujemy asortyment precyzyjnie zaprojektowanych elementów, które zapewniają hurtownikom, dystrybutorom i warsztatom nowe możliwości biznesowe. Wprowadzenie nowych produktów to nie tylko kontynuacja pełnej sukcesów drogi rozwoju, ale również dowód na to, że NTK jest rzeczywiście kompleksowym dostawcą wszelkich czujników.

Każdy z czujników dostarczany jest w szczelnym opakowaniu zapobiegającym powstawaniu korozji i w konsekwencji możliwym problemom w działaniu. Czytelna numeracja, przyciągające wzrok opakowania NTK oraz etykiety umieszczone z dwóch stron ułatwiają dystrybutorom zarządzanie zapasami. Czujniki są chronione zamkniętymi woreczkami foliowymi, które umożliwiają łatwą kontrolę zawartości. Z kolei instrukcje montażu ułatwiają szybką i prostą wymianę.

Nowe czujniki są już dostępne. Można je znaleźć we wszystkich katalogach elektronicznych, takich jak TecDoc. Ponadto, po raz pierwszy przygotowane zostały trzy katalogi NTK odzwierciedlające kompletną, poszerzoną ofertę czujników na rok 2018-19: „Czujniki prędkości obrotowej silnika & położenia wałka rozrządu i wału korbowego”, „Czujniki MAP/MAF” oraz „Czujniki temperatury spalin i sondy lambda”. Każdy z tych katalogów przygotowany został w 13 językach, w formie drukowanej oraz jako plik pdf do pobrania ze strony NGK SPARK PLUG. Dodać można, że po zeskanowaniu kodu na opakowaniu produktów można uzyskać dostęp do technicznych filmów znajdujących się na firmowym kanale You Tube.

Przy okazji warto wspomnieć, że jednocześnie firma NGK SPARK PLUG EUROPE rozbudowała swoją aftermarketową ofertę szerokopasmowych sond lambda. Doszło do niej kolejnych 20 pozycji. Znajdują one zastosowanie w benzynowych i wysokoprężnych samochodach 35 marek, m.in. takich jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroën, Fiat, Ford, Jeep, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Skoda, Toyota, Volkswagen oraz Volvo.

Dobierając nowe pozycje skupiono się na zastosowaniach, które są szczególnie popularne. Na przykład sonda NTK nr 90392 (nr referencji UAR9000-EE003) pokrywa ponad 1000 zastosowań w pojazdach Grupy VW. W sumie 20 nowych sond lambda stanowi zamienniki części montowanych fabrycznie w ponad 4500 modelach pojazdów, co przekłada się na więcej niż 50 milionów samochodów jeżdżących po europejskich drogach.

Zostaw Komentarz