ELIT PL częścią ELIT Polska

29 sty 2019

Dobiegł końca ostatni etap zmian właścicielskich w ELIT Polska. Firma AD Polska została ostatecznie przekształcona w ELIT Polska Sp. z o.o. Ostatnim etapem tego procesu było połączenie struktur z działającą do tej pory równolegle spółką ELIT PL. Zgodnie z ustaleniami spółka ELIT Polska przejęła cały jej majątek i została jedynym następcą prawnym.

– W ramach zmian właścicielskich, nabywcą AD Polska została Grupa Rhiag, do której należy między innymi europejska sieć ELIT. Jej przedstawicielstwo w naszym kraju funkcjonowało pod szyldem ELIT PL, ale to nowy podmiot ELIT Polska otrzymał status przejmującego. Fakt ten został potwierdzony uchwałą zarządu i stosownymi zmianami w Krajowym Rejestrze Sądowym. Formalnie weszły one w życie 28 grudnia 2018 roku – mówi Dawid Cieśla, dyrektor marketingu i sprzedaży.

Nowy rok w historii firmy rozpoczął się od poszerzenia sieci i zwiększenia liczby przedstawicieli handlowych. Dawid Cieśla zapewnia, że gęstsze pokrycie poszczególnych regionów kraju, przełoży się na sprawniejszą obsługę klientów. – Co prawda sieć wciąż zaopatrują nasze cztery magazyny, ale mechanicy zyskali dostęp do szerszego asortymentu i szybciej realizowanych zamówień – wyjaśnia. – Systematycznie rosnąca grupa klientów wymaga efektywniejszej współpracy z naszej strony. Dlatego wzmocniliśmy struktury spółki poprzez zwiększenie liczby przedstawicieli handlowych – dodaje Dawid Cieśla.

Połączenie dotychczasowych struktur wymagało weryfikacji listy dostawców. Jednocześnie wprowadzono na polski rynek nową, własną markę Starline. Katalog ponad 50 tys. referencji obejmuje części do jednośladów, samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz pojazdów ciężarowych i autobusów. W pierwszej kolejności do oferty trafiły elementy układu hamulcowego i szeroka paleta nowoczesnych akumulatorów. Kolejne grupy produktowe to amortyzatory i elementy ich mocowania, filtry kabinowe, żarówki, pióra wycieraczek, termostaty i świece żarowe. Pokrywają one niemal w stu procentach park samochodowy w Polsce.

– Integracja obu polskich spółek umożliwiła też dostęp do magazynu centralnego, który znajduje się pod czeską Pragą. Jest on połączony z systemem europejskich dróg, co zapewnia szybkie dostawy. Z zasobów magazynu korzystają już przedstawicielstwa ELIT w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Słowacji, Rumunii, na Ukrainie i na Węgrzech – kończy Dawid Cieśla.

Zostaw Komentarz