Kieleckie targi APAE i RTE już we wrześniu

12 sie 2015

Targi KielceAPAE_logorte_logoKryzys, spadki gospodarcze? Być może, ale nie w tej branży i z pewnością nie w Polsce. Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE połączone z Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE, które odbędą się w dniach od 10 do 12 września 2015 roku to odpowiedź Tragów Kielce na dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej w naszym kraju.

Kiedyś jeden samochód przypadał na kilka rodzin. Dumny Pan Kowalski kłuł w oczy sąsiadów świeżo odebraną z Polmozbytu Dacią przez wiele tygodni. Naprawienie tego cuda techniki, o ile tylko udało się zdobyć potrzebne części, również nie stanowiło w tamtej epoce problemu, wystarczyło mieć garaż i pomocnego szwagra. Ale świat pędzi, dynamicznie się rozwija, pędzi również branża motoryzacyjna. Polska jest jednym z najlepszych miejsc na świecie dla inwestycji związanych z rynkiem części samochodowych. To tutaj znaleźć można wysoko wyspecjalizowanych specjalistów i klimat od kilkudziesięciu lat sprzyjający branży.

Sytuacja w branży motoryzacyjnej to także wynik aktywności zagranicznych koncernów. W Polsce znajdują się bowiem siedziby i fabryki globalnych firm takich jak m.in. Fiat, General Motors/Opel, Toyota, Volkswagen, MAN, Solaris, Volvo czy Scania. A dzięki doskonałej kondycji tej gałęzi gospodarki świetnie ma się również branża związana z produkcją i sprzedażą opon. Krajowy przemysł oponiarski od lat 90. rozwija się bardzo dynamicznie, notując nawet dwudziestoprocentowe wzrosty. Producenci części i akcesoriów motoryzacyjnych w Polsce to aż 900 firm zatrudniających ponad 116 tysięcy osób. Ich przychody ze sprzedaży sięgają 60 mld zł, a eksportują towary o wartości 30 mld zł.

Tendencje wzrostowe cały czas są zachowane, i to zarówno gdy chodzi o produkcję części samochodowych oraz ich dystrybucję, jak i o usługi, gdzie wydatki kierowców stale rosną choćby z powodu większego zaawansowania technicznego samochodów. Dlatego też dalsze perspektywy dla branży rysują się pozytywnie – twierdzi Alfred Franke prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. 

APAE i RTE 2015 02Podczas Targów APAE oraz RTE producenci i dystrybutorzy zaprezentują wszystko co związane jest z branżą motoryzacyjną. Zwiedzający zapoznają się zatem z szeroką gamą silników, elementów karoserii, chłodnic, klimatyzatorów, akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, alarmów, lakierów czy szyb samochodowych. Wśród ofert nie zabraknie także tych związanych z czyszczeniem i pielęgnacją pojazdów, designem, bezpieczeństwem czy tuningiem. Przedstawiona zostanie także szeroka gama opon do samochodów osobowych, autobusów, ciężarówek i przyczep. Nie zabraknie również opon do wszelkich rodzajów maszyn, w tym do prac ziemnych, budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Wśród propozycji wystawców pojawią się także felgi, obręcze, dętki, materiały do naprawy opon, kompleksowe wyposażenie zakładów wulkanizacyjnych, sposoby bieżnikowania i recyclingu opon. Zakres branżowy targów RTE obejmuje również gumę.

Targi Kielce logotypTargi Kielce, jako jeden z liderów rynku targowego w Europie Południowo-Wschodniej, podążają za tym, co dzieje się w każdej gałęzi gospodarki. Dlatego w harmonogramie imprez organizowanych w Kielcach nie mogło zabraknąć wystawy biznesowej skupiającej przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Targi Kielce zapraszają na nią od 10 do 12 września 2015 roku.

Zostaw Komentarz