Pakiet zimowy Inter Cars

25 listopad 2015

Inter Cars zajmuje się sprzedażą przede wszystkim części motoryzacyjnych i wyposażenia warsztatowego, ale jego oferta jest na tyle szeroka, że zainteresuje zarówno warsztaty jak i kierowców.

Oto krótki przegląd propozycji na nadchodzący sezon zimowy i nie tylko.

By nie zabrakło prądu

Jak podają przedstawiciele Inter Cars, jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi w asortymencie firmy stanowią akumulatory. Coraz więcej samochodowych baterii sprzedawanych jest bowiem przez warsztaty. Akumulatorową koniunkturę napędza postęp technologiczny. Wzrasta liczba samochodów wyposażonych w system Start&Stop. Wymagają one specjalnych akumulatorów, które nie dość, że muszą być częściej wymieniane niż w pozostałych  samochodach, to na dodatek wymiana musi być przeprowadzona w warsztacie przez wykwalifikowany personel, a niezbędny jest do tego tester diagnostyczny.

W ofercie Inter Cars dostępne są zarówno baterie przeznaczone do aut z podstawowym systemem Start&Stop bez funkcji odzyskiwania energii z siły hamowania (są to akumulatory EFB),  jak i baterie do aut z funkcją odzyskiwania energii z hamowania, czyli tzw. rekuperacją (akumulatory AGM).

Akumulator musi być traktowany przez niezależny warsztat tak jak inne części eksploatacyjne, np. klocki, filtry, olej mówi Janusz Druchliński, kierownik Działu Akumulatory w Inter Cars. Testery diagnostyczne pozwalają na precyzyjne określenie stanu akumulatora, układu ładowania czy rozrusznika. Warsztaty niezależne, które w ramach dobrej praktyki obsługi klienta sprawdzają układ elektryczny w tym akumulator, odnoszą sukces nie tylko ekonomiczny, ale i marketingowy dodaje.

Ciepło regulowane

Kolejną grupą części, na które wzrasta popyt zimą są termostaty. Dzieje się tak dlatego, że w niskiej temperaturze otoczenia awaria tego elementu jest szczególnie dokuczliwa. Termostaty psują się bowiem w ten sposób, że pozostają w pozycji otwartej, nie zamykając tzw. dużego obiegu płynu chłodzącego. Silnik nagrzewa się przez to dużo wolniej (a nawet w ogóle nie osiąga właściwej temperatury), w efekcie wzrasta zużycie paliwa, zaś kierowca musi długo czekać, aż wnętrze auta się ogrzeje.

W ofercie Inter Cars dostępne są m.in. termostaty takich producentów jak Vernet, BorgWarner, Wahler czy Mahle.

Pomocna chemia

Zima to również pora, kiedy szczególnie przydaje się chemia warsztatowa. Oto kilka preparatów z oferty Inter Cars, które warto mieć pod ręką.

 • Aerozol silikonowy – preparat stosowany do elementów wewnętrznych i zewnętrznych, antystatyczny, smaruje, ale nie natłuszcza. Odnawia, chroni, izoluje, zapobiega osadzaniu się kurzu.
 • Smar w aerozolu z dodatkiem PTFE – wodoodporny środek o długotrwałym działaniu, odporny na wysokie temperatury. Stosuje się go do prac konserwacyjnych, smarowania, zamków, szyn przy siedzeniach i odsuwanych dachach, okien, dźwigni zmiany biegów, zawiasów, linek itp.
 • Smar o dużej przyczepności – preparat o ekstremalnej wytrzymałość na obciążenia, odporny na wymywanie przez wodę, także słoną, chroniący przed korozją. Stosuje się go jako uniwersalny smar do układów napędu, resorów, dźwigni hamulca ręcznego, dźwigni zmiany biegów, przegubów i stabilizatorów itd.
 • Środek uszczelniający układ chłodzenia – produkt ten można stosować do większości płynów chłodzących. Uszczelnia się nim małe wycieki.
 • Środek do czyszczenia układu chłodzenia – zapobiega zapychaniu się układu. Usuwa kamień i rdzę z chłodnicy, chroni przed korozją, zapewnia optymalny przepływ ciepła.
 • Dodatek do ochrony systemu paliwowego w silnikach Diesla – środek chroniący cały układ paliwowy (common rail lub pompowtryskiwacze) przed korozją i zużyciem, podwyższający niezawodność i zapewniający lepsze smarowanie. Rozpuszcza tłuszcze i smary znajdujące się w oleju napędowym.
 • Dodatek do czyszczenia układu paliwowego w silnikach benzynowych – preparat zapobiegający problemom z rozruchem silnika. Czyści zabrudzone systemy wtrysku w silnikach benzynowych, usuwa nagar i osady z części układu paliwowego, wtryskiwaczy i zaworów dolotowych.
 • Dodatek do czyszczenia układu paliwowego w silnikach Diesla – usuwa osady, które gromadzą się we wtryskiwaczach, pompie wtryskowej, w komorze spalania. Można go stosować w każdym silniku wysokoprężnym.
 • Depresator do diesla – skoncentrowany dodatek obniżający temperaturę krzepnięcia oleju napędowego, skuteczny do temperatury –40 oC (w zależności od stosowanego paliwa). Preparat zapobiega tworzeniu się kryształków parafiny i gęstnieniu oleju napędowego w niskich temperaturach.
 • Preparat wspomagający rozruch silnika – uniwersalny samostart, który ułatwia rozruch silnika. Szczególnie przydatny zimą podczas niskich temperatur.
 • Pochłaniacz wilgoci – wchłania nadmiar wilgoci, ogranicza skraplanie się wody, zapobiega rozwojowi pleśni, roztoczy i bakterii, przeciwdziała parowaniu i zamarzaniu szyb od wewnątrz, chroni tapicerkę przed wilgocią. Jedna saszetka wystarcza na około 2 miesiące (w zależności od poziomu wilgotności oraz temperatury otoczenia).

Akcesoria

W ofercie Inter Cars oprócz produktów kierowanych do warsztatów znaleźć można również akcesoria dla kierowców, nie tylko zresztą do samochodu, ale i do domu.

 • Radio CB przyda się szczególnie tym, którzy spędzają dużo czasu za kółkiem. Inter Cars poleca najmniejsze w swojej ofercie radio ALAN ALBRECHT AE-6110, wyposażone w funkcję ASQ – automatycznej blokady szumów.
 • Alkomaty elektrochemiczne z serii AF (EVO) – jedne z najtańszych urządzeń tego typu na rynku. Zastosowane w nich rozwiązania, analogiczne do wykorzystywanych w urządzeniach, jakich używa policja, zapewniają dokładność wyników.
 • Akcesoria do urządzeń mobilnych – na stronie www.motointegrator.pl można dobrać ładowarki oraz wiele uchwytów do telefonów i tabletów, a także stoliki pod laptopy.
 • Zestaw awaryjny – zawsze warto mieć w bagażniku linkę holowniczą i kable rozruchowe. Całość spakowana jest w poręczną, odblaskową torbę, łatwą do przyczepienia w bagażniku każdego auta.
 • Foteliki dziecięce firmy SPARCO – stylizowane na fotele rajdowe. Spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa.
 • Latarki czołowe, ręczne halogenowe oraz akumulatorowe i bateryjne.
 • Zestawy narzędzi przydatne do każdego rodzaju prac domowych.
 • Składany stół roboczy z blatem o nośności 450 kg, idealne rozwiązanie dla każdego majsterkowicza, który nie dysponuje stałym miejscem do pracy. Przyda mu się również szafka narzędziową z polipropylenu, która pozwoli utrzymywać narzędzia w porządku.
POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz