Pięćsetka BP

06 sty 2016

Koncern BP jest w Polsce obecny od niemal ćwierćwiecza. Jest zarazem największą zagraniczną firmą paliwową w Polsce, która zatrudnia ponad 3000 pracowników. Symbolicznym potwierdzeniem rynkowej pozycji BP jest otwarcie 500. stacji.

Pięćsetny punkt sprzedaży paliw mieści się przy ulicy Jasnogórskiej w Modlnicy k. Krakowa u zbiegu ulic Częstochowskiej (DK94) i Polnej. Stacja nosi nazwę „BP Jasnogórska”.

W ostatnich dniach ubiegłego roku rozpoczęły także działalność dwie nowe stacje partnerskie: BP Góra (woj. dolnośląskie) i BP Rogoźno (woj. wielkopolskie). Spośród 500 stacji BP w Polsce, 235 to stacje partnerskie. 28 zlokalizowanych jest przy autostradach lub drogach ekspresowych.

BPx500  2Jak podkreślają przedstawiciele koncernu, wszystkie paliwa oferowane na stacjach BP spełniają aktualne normy jakościowe, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Ponadto gama paliw BP Ultimate dodatkowo chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem.

Na stacjach BP sprzedawany jest także autogaz, który nie zawiera związków siarki, dzięki czemu spala się, emitując jedynie parę wodną i CO2, jest więc bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Ważnym elementem oferty stacji BP są kawiarenki Wild Bean Cafe serwujące nie tylko kawę, ale również gorące przekąski i ciasta. Kierowcy mogą też skorzystać z nowoczesnych myjni.

Klienci stacji BP mogą zbierać punkty w programie bonusowym PAYBACK, a następnie wymienić je na nagrody lub przekazać na rzecz akcji 5 społecznych partnerów BP: Siemachy, Stowarzyszenia Wiosna (programy Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości), PAH z programem Pajacyk, Hospicjum św. Łazarza z akcją Pola Nadziei i TOPR-u.

 

Zostaw Komentarz