Rumunia z Pucharem Prezesa IC

16 maj 2017

Choć narodowa reprezentacja Rumunii w piłce nożnej przeżywa wyraźny kryzys, drużyna reprezentująca rumuński oddział Inter Cars po raz kolejny sięgnęła po Puchar Prezesa. Rozgrywki po raz pierwszy były transmitowane na żywo za pośrednictwem strony www.ic-tv.pl oraz na stronie Inter Cars na Facebooku.

Na boiskach OSiR na warszawskim Bemowie spotkało się 14 drużyn biorących udział w finale Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars. Wśród nich były reprezentacje zagranicznych filii Inter Cars: Chorwacji, Włoch, Rumunii, Łotwy, Litwy i Ukrainy, a także zespoły z Polski: Filia Inter Cars Radom, Filia Inter Cars Piekary Śląskie i Filia Inter Cars Sosnowiec, a także Mann Humel Sp. z o.o., Glob Cars, ILS Sp. z o.o., J&M Logistics i Mahle Polska Sp. z o.o.

W finałowych rozgrywkach najpierw rozegrano fazę grupową. W każdej z trzech grup znalazło się pięć drużyn. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym, a do fazy ćwierćfinałowej awansowało osiem zespołów. Po zaciętej rywalizacji w meczach półfinałowych zmierzyli się: Inter Cars Rumunia i Inter Cars Chorwacja (2:2, w karnych 2:1) oraz Filia Inter Cars Sosnowiec i Glob Cars (0:0, w karnych 2:3).

Ostatecznie zarówno finał, jak i mecz o trzecie miejsce miały charakter międzynarodowy. W „małym finale” Sosnowiec 5:3 zwyciężył z Chorwacją. W meczu o pierwsze miejsce spotkała się Rumunia i Glob Cars. Choć Rumuni,  triumfatorzy trzech poprzednich turniejów, uznawani byli za faworytów, to jednak polski zespół okazał się równorzędnym przeciwnikiem. W końcu jednak, wynikiem 5:2, wygrali Rumuni i to oni sięgnęli po Puchar Prezesa Inter Cars. Nagrodę tę odebrali z rąk Roberta Kierzka.

– Poziom i umiejętności uczestników turnieju są z roku na rok coraz lepsze. Wszystkie drużyny wykonały ogromną pracę, przygotowując się do tych rozgrywek, podobnie jak zresztą jak organizatorzy. Impreza została przygotowana bardzo profesjonalnie i cieszę się, że mogliśmy wziąć w niej udział – podkreśla Gabriel Pop z Inter Cars Rumunia. – Ciężko wskazać jedną drużynę, która była dla nas najtrudniejszym przeciwnikiem. Wszystkie zespoły prezentowały naprawdę imponujące umiejętności. Z pewnością jednak w pamięć zapadną nam gracze z Chorwacji, których mieliśmy okazję spotkać w półfinale.

 Drugie miejsce nie jest dla nas zaskoczeniem. Od początku wierzyliśmy w swoje umiejętności i zakładaliśmy zakończenie zmagań przynajmniej w pierwszej piątce. Trzeba jednak przyznać, że trafiliśmy na ciężką grupę. Na szczęście udało nam się z niej wyjść i dostać się do fazy finałowej. Bardzo trudno grało nam się z drużyną Rumunii, z którą spotkaliśmy się też na samym początku rozgrywek mówi z kolei Mariusz Fluder z drużyny Glob Cars. – Na pochwałę zasługuje również organizacja turnieju, która była naprawdę bardzo dobra – dodaje.

Podczas ceremonii dekoracji wyróżniono również indywidualnych graczy. Najlepszym zawodnikiem został Dorian Marius Pascu z Rumunii. Najlepszym strzelcem okazał się inny rumuński zawodnik – Andrei Ionut Dima, mający na swoim koncie 11 goli. Tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Matej Barić z Chorwacji.

Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu rozgrywek i atmosfery, jaka panowała podczas turnieju. Jakość sportowa jest z roku na rok coraz lepsza. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą jeszcze więcej emocji i wrażeń, a sami zawodnicy będą stale podnosić poprzeczkę coraz wyżej. Śmiało mogę stwierdzić, że w tym roku żadna drużyna nie odstawała poziomem od reszty. W poprzednich latach zdarzały się wyniki dwucyfrowe, teraz były one rzadkością. Widać było, że zawodnicy zostawiali na boisku bardzo dużo siły i zdrowia. O to w tym wszystko chodziło: o dobrą zabawę i międzynarodową integrację – podkreśla Robert Kierzek, wiceprezes Inter Cars.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Inter Cars odbył się już po raz szósty. Tego rodzaju zawody są ewenementem w branży motoryzacyjnej. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zespołom za wspaniałe widowisko piłkarskie oraz przemiłą atmosferę, którą stworzyły. Niezależnie od zajętego miejsca drużyny pokazały ciekawy futbol, w którym nie brakowało szybkich zagrywek, parad bramkarskich oraz przepięknych bramek godnych każdej kamery i stacji telewizyjnej – dodaje Roman Berliński, organizator turnieju.

Po raz pierwszy finał Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Inter Cars można było obejrzeć za pośrednictwem transmisji online, prowadzonej za pośrednictwem strony www.ic-tv.pl oraz na stronie Inter Cars na Facebooku. Transmisji towarzyszył profesjonalny komentarz spikerski – zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Relacja cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów, o czym świadczyć mogą np. liczne polubienia i udostępnienia postu z transmisją na Facebooku.

 

Wyniki

Faza grupowa
Grupa A

Inter Cars Chorwacja – Mann Humel Sp. z o.o. 4:0
Inter Cars Włochy – Filia Inter Cars Radom 3:2
Inter Cars Chorwacja – Inter Cars Włochy 3:2
Filia Inter Cars Radom – Mann Humel Sp. z o.o. 2:8
Inter Cars Włochy – Mann Humel Sp. z o.o. 0:7
Inter Cars Chorwacja – Filia Inter Cars Radom – 1:0
Grupa B
Inter Cars Rumunia – Glob Cars 6:1
ILS – Inter Cars Łotwa 2:0
Filia Inter Cars Piekary Śląskie – Inter Cars Rumunia 0:8
Glob Cars – ILS 1:1
Inter Cars Łotwa – Inter Cars Rumunia 0:5
ILS – Filia Inter Cars Piekary Śląskie 7:0
Glob Cars – Inter Cars Łotwa 9:0
Inter Cars Rumunia – ILS 4:0
Filia Inter Cars Piekary Śląskie – Glob Cars 2:5
Inter Cars Łotwa – Filia Inter Cars Piekary Śląskie 0:2
Grupa C
Filia Inter Cars Sosnowiec – Inter Cars Litwa 6:1
J&M Logistics – Mahle Krotoszyn 3:3
Inter Cars Ukraina – Filia Inter Cars Sosnowiec 2:4
Inter Cars Litwa – J&M Logistics 4:2
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Sosnowiec 4:3
Inter Cars Ukraina – Inter Cars Litwa 1:2
J&M Logistics – Inter Cars Sosnowiec 1:4
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Litwa 3:1
Inter Cars Ukraina – J&M Logistics 2:0
Mahle Krotoszyn – Inter Cars Ukraina 1:0
J&M Logistics – Mahle Krotoszyn 3:3
Ćwierćfinały
Inter Cars Chorwacja – ILS 4:0
Inter Cars Rumunia – Inter Cars Litwa 4:2
Filia Inter Cars Sosnowiec – Mann Humel 4:0
Mahle Krotoszyn – Glob Cars 3:3 (karne 3:4)
Półfinały
Inter Cars Chorwacja – Inter Cars Rumunia 2:2 (karne 1:2)
Filia Inter Cars Sosnowiec – Glob Cars 0:0 (karne 2:3)
Mecz o trzecie miejsce
Filia Inter Cars Sosnowiec – Inter Cars Chorwacja 5:3
Finał
Inter Cars Rumunia – Glob Cars 5:2

 

Zostaw Komentarz