Shell Helix dla profesjonalistów

09 kwi 2014

Przed kilkunastoma dniami firma Shell zaprezentowała zmiany w swej ofercie olejów silnikowych skierowanej przede wszystkim do indywidualnych użytkowników pojazdów, polegające na wprowadzeniu do niej olejów Helix Ultra, których tzw. baza wytwarzana jest z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus.  Teraz podobne zmiany wprowadzono do gamy olejów przeznaczonych dla producentów pojazdów, dealerów samochodów osobowych, jak również niezależnych warsztatów samochodowych.

Nowa linia olejów Shell Helix Professional została przygotowana zgodnie z najnowszymi specyfikacjami poszczególnych producentów samochodów. Produkty z tej linii są wytwarzane z zastosowaniem różnych technologii, zarówno w przypadku silników wysokoprężnych, jak i benzynowych, stosownie do marki pojazdów, do której zostały przeznaczone.

4L_Helix_Ultra_Pro_AV_0W_30_highŁatwy wybór

Na zmodyfikowanych etykietach nowych olejów pojawił się napis „Professional” informujący o ich przeznaczeniu. Znajdują się na nich także specyfikacje poszczególnych producentów samochodów, co ułatwia mechanikom dopasowanie odpowiednich olejów do silników samochodów poszczególnych marek. Teraz więc, aby prawidłowo dobrać olej, wystarczy znać markę auta. I tak dla przykładu:

  • Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 – jest dedykowany pojazdom z grupy Volkswagena;
  • Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30 – do samochodów marki Renault;
  • Shell Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 – do samochodów BMW i Mercedes-Benz;
  • Shell Helix Ultra Professional AP-L 5W-30 – do samochodów  marki Peugeot, FIAT.

4L_Helix_HX7_Professional_AF_5W_30_highObecnie linia Shell Helix Professional obejmuje 12 najwyższej jakości olejów silników, z czego 10 to produkty Shell Helix Ultra Professional wyprodukowane w najnowocześniejszej technologii Shell PurePlus. Pozostałe dwa – Shell Helix HX7 Professional AF 5W-30 oraz Shell Helix HX7 Professional AV 5W-30 – powstają z zastosowaniem wcześniejszej technologii syntetycznej.

Siła technologii

Opatentowana przez firmę Shell technologia Shell PurePlus, polega na produkowaniu tzw. oleju bazowego stanowiącego podstawę oleju silnikowego, z gazu ziemnego. Dzięki temu olej bazowy jest klarowny, praktycznie pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, cechuje się lepszą lepkością, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III.

4L_Helix_Ultra_Pro_AVL_5W_30_highW olejach Shell Helix Ultra wykorzystywana jest również  Technologia Aktywnego Oczyszczania (Active Cleansing), która zapewnia najwyższy poziom oczyszczania i ochrony, dzięki czemu silnik przez długi czas pozostaje w stanie bliskim fabrycznej czystości. Oprócz ulepszonego oczyszczania, Shell Helix Ultra zapewnia też lepszą ochronę przed zużyciem i korozją, co pomaga przedłużyć żywotność silnika oraz zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

Współpraca podstawą

Shell podkreśla, że bezpośrednia współpraca z producentami samochodów pozwala ekspertom firmy w pełni zrozumieć wymogi wytwórców aut oraz zaproponować produkty doskonale dostosowane do potrzeb aut i silników poszczególnych marek. Dzięki temu produkty Shell Helix spełniają lub nawet przewyższają normy większości producentów samochodów na całym świecie.

Najlepszą rekomendacją naszych olejów jest fakt, że produkty Shell Helix Ultra są stosowane przez takie firmy jak Ferrari, BMW, Hyundai, VW, Mercedes-Benz. Oznacza to, że kierowcy, którzy poszukują oleju silnikowego wysokiej jakości, zapewniającego najlepszą wydajność ich pojazdu, decydując się na produkty Shell Helix Ultra mogą być pewni swojego wyboru – powiedział Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży Shell Polska.

Zostaw Komentarz