Szkolenia dla Q Service Castrol

02 wrz 2019

Pod koniec sierpnia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars odbyło się pierwsze z serii spotkań dla przedstawicieli serwisów zrzeszonych w Q Service Castrol. Członkowie nowej sieci dowiedzieli się na nim jak podnieść standard zarządzania serwisem. Bezpłatne szkolenie skierowane jest do właścicieli warsztatów, a także do osób zarządzających jakością pracy i budowaniem marki serwisu.

 

 – Zarządzanie serwisem klasy premium, a takimi są warsztaty zrzeszone w Q Service Castrol, wymaga odpowiedniej transparentności w relacjach między klientem, doradcą sprzedażowym, i samym warsztatem. Właśnie tego uczymy podczas nowego cyklu szkoleń. Naszym celem jest wskazanie odpowiedniej drogi, dzięki której warsztat będzie konkurencyjny na rynku i, przede wszystkim, będzie przynosił odpowiednie zyski – tak nowy cykl szkoleń dla przedstawicieli serwisów Q Service Castrol scharakteryzował Radosław Sujka, menadżer ds. szkoleń w Inter Cars

Z kolei Wojciech Major, trener szkoleń systemowych oraz wspierających sprzedaż, od ponad 20 lat szkolący w zakresie certyfikacji personel całej grupy VW w Polsce, powiedział: – Szkolenie dotyczyło aspektów związanych z przynależnością do sieci, zawierało również obszerne elementy zarządzania warsztatem, czyli m.in. ekonomiki prowadzenia serwisu. Na przykładach pokazaliśmy uczestnikom miejsca, w których – mówiąc nieco kolokwialnie – są pieniądze i wystarczy je podnieść. Część szkolenia została poświęcona także budowaniu relacji z klientem, z naciskiem na spostrzeżenie i wyciągnięcie wniosków, jakie braki ma się we własnym serwisie i co zrobić, aby wyeliminować je w jak najkrótszym czasie. Oczywiście przedstawiliśmy również standaryzację sieci i opis procesów serwisowych realizowanych w każdym warsztacie.

Całe szkolenie podzielone została na dwa dni, tak aby uczestnicy mogli zdobyć jak najszerszą wiedzę, ale też poznali wszystkie aspekty od praktycznej, a nie tylko teoretycznej, strony.

– Celem naszego spotkania biznesowego jest omówienie standaryzacji sieci Q Service Castrol oraz zrozumienie procesów polegających na wzmocnieniu naszej marki jako marki premium. Przedstawiamy dokładnie jaką ścieżkę kwalifikacji powinien przejść każdy z naszych serwisów, aby uzyskać zadowalający wszystkich, a zwłaszcza klientów, poziom – wskazała Marta Ciesielska, kierownik działu sieci serwisowych w Inter Cars

Oprócz modułów związanych z samą marką, jej siłą i cechami wyróżniającymi ją na rynku, uczestnicy szkolenia poznali też szczegóły wewnętrznego audytu, tajniki wydajnego zarządzania serwisem czy siłę kadry zarządzającej w odniesieniu do jakości budowanej marki.

– Teoretycznie każdy uczestnik szkolenia o prowadzeniu warsztatu wie wszystko, albo prawie wszystko, gdy jednak zaczniemy głębiej zastanawiać się nad poszczególnymi tematami okazuje się, że często dużo elementów w prowadzeniu serwisu wymaga poprawy. Ja na przykład po szkoleniu już wiem, że muszę poprawić podejście do klienta – oto refleksja Dariusza Kowalczyka, właściciela serwisu samochodowego w Sułkowie, od sześciu lat członka sieci Q-Service, pierwszego w województwie świętokrzyskim działającego pod marką Q Service Castrol.

Druga część szkolenia poświęcona została przypomnieniu przyswojonej teorii o standardach obsługi klienta oraz sprawdzeniu jej w praktyce poprzez umówienie wizyty w serwisie. Około 70% czasu szkolenia odbywa się w formie interaktywnych zajęć z wykorzystaniem przestrzeni warsztatowej w Centrum Szkoleniowym Inter Cars, aby jak najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki panujących w serwisie na etapie relacji z klientem.

Część ta obejmuje m.in. analizę celów i wyników ćwiczenia, sprawdzenie oczekiwań klienta, zbadanie jego wstępnych założeń czy zbudowanie mapy czynności. Każdy z tych kroków badany jest pod kątem wartości bazowych i ma służyć do miarodajnej analizy efektywności i dochodowości serwisu.

– Dla mnie, członka sieci, który często uczestniczy w podobnych szkoleniach, to dzisiejsze miało naprawdę wyjątkowych charakter. Uczestnicy mogli bowiem dowiedzieć się bardzo wielu praktycznych rzeczy, które należy poprawić, aby serwis funkcjonował na jak najwyższym poziomie. Zaskoczeniem dla nas było np. to, jak wiele elementów można udoskonalić choćby w samym przejęciu samochodu do serwisu, tak żeby klient czuł się jeszcze bardziej dowartościowany. Trenerzy przekazali nam również wiele cennych informacji na temat wydajności mechaników i sposobów rozliczania ich godzin pracy – powiedział Grzegorz Gołąb z GP Mobile z Gnojnika.

W podobnym tonie wypowiadała się Ewa Zając z serwisu Auto-Hal Zając i Wspólnicy z Bochni: – Całe szkolenie jest bardzo ważne i potrzebne. Pozwala znacząco pogłębić wiedzę na temat prowadzenia serwisu, pokazuje też na przykładach jak zwiększyć rentowność warsztatu, co dla każdego działającego w biznesie ma priorytetowe znaczenie. Dla mnie najciekawszy był sam proces odbioru przyjeżdżającego do naszego serwisu pojazdu oraz świadomość, ile dodatkowych usług możemy zaproponować mu na tym etapie.

Zwieńczeniem szkolenia jest certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności i kompetencje oraz dokumentujący wiedzę niezbędną do właściwego prowadzenia serwisu.

Kolejne dwudniowe szkolenie przeznaczone wyłącznie dla warsztatów zrzeszonych w sieci Q Service Castrol zaplanowane zostało na 10-11 września również w Centrum Szkoleniowym Inter Cars.

Przy okazji warto wspomnieć, że od 25 września Inter Cars rozpoczyna również serię innowacyjnych szkoleń skierowanych do właścicieli warsztatów samochodowych poświęconych budowie stron internetowych oraz jak najpełniejszemu wykorzystaniu w nich Facebooka i Google. Szczegóły tych szkoleń oraz ich dokładny kalendarz znaleźć można TUTAJ.

Zostaw Komentarz