Unijna szkoła jazdy

13 lut 2015

Unijna dyrektywa nałożyła na szkoły nauki jazdy obowiązek wpajania kursantom zasad ekologicznego sposobu prowadzenia samochodu. Umiejętność ta ma być egzekwowana podczas egzaminu. Według wytycznych owa ekojazda polega m.in. na tym, by zmieniać biegi przy niskiej prędkości obrotowej silnika, bo to pozwala obniżyć zużycie paliwa. Skłaniają do tego zwłaszcza nowoczesne i ekologiczne diesle, bowiem dzięki znacznemu momentowi dostępnemu już na niskich obrotach, można się nimi oszczędnie turlać.

Pomysłowi eurokratów powinni przyklasnąć właściciele warsztatów i dostawcy dwumasowych kół zamachowych. Fachowcom tego związku nie trzeba tłumaczyć. Eurokratom chyba nie warto.

Grzegorz Kacalski, Krzysztof Rybarski

Informacje przydatne w Twoim warsztacie

miniaturka

Co nas czeka w tym roku

Kasy fiskalne we wszystkich warsztatach, możliwość rejestrowania tzw. „anglików”, droższe OC, tańsze paliwo, ostrzejsze kary dla pijanych kierowców – to tylko niektóre ze zmian, czekających na nas w 2015 roku.

miniaturka

Młodzi mechanicy na start

Trwa rejestracja zespołów do IV edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia podczas targów Motor Show w Poznaniu.

miniaturka

IC Katalog Online w praktyce

Z początkiem roku firma Inter Cars oddała do użytku swój nowy IC Katalog Online. Teraz można już samemu sprawdzić, jak program ten sprawuje się w praktyce.

miniaturka

Szyby z wymianą przez internet

Ruszył serwis Glass4Cars.pl, który pozwala nie tylko porównać ceny szyb samochodowych różnych producentów i je zamówić, ale także umówić się na wymianę szyby w wybranym warsztacie.

miniaturka

Whispbar ma przedstawiciela

Firma Taurus, producent i dystrybutor bagażników i boxów dachowych oraz innych akcesoriów ułatwiających przewóz bagażu, została oficjalnym przedstawicielem marki Whispbar w Polsce.

miniaturka

Oddaj stary, kup tanio nowy

Firma LAUNCH Polska ma dla użytkowników testerów diagnostycznych X-431 ciekawą propozycję. Otóż oddając stare urządzenie mogą oni po atrakcyjnej cenie kupić tester X-431 PRO, nowocześniejszy i o znacznie większych możliwościach.

Zostaw Komentarz