100 lat i jeszcze więcej powodów, dla których warto być w sieci Bosch Service

Tekst sponsorowany 08 lis 2021

W tym roku Bosch Service Polska świętuje podwójny jubileusz: 100-lecia działalności i 30-lecia obecności w Polsce. Warto zaznaczyć, że ta największa na świecie sieć serwisów samochodowych zrzesza obecnie ponad 15 000 warsztatów w 150 krajach. Polskie warsztaty Bosch to połączenie pasji do motoryzacji i międzynarodowego doświadczenia. Daje to efekt synergii, który przekłada się na sukcesy niezależnych przedsiębiorców zrzeszonych pod marką Bosch Service.

 Bosch Service to sieć niezależnych warsztatów samochodowych, które są samodzielne pod względem finansowym i prawnym. Dlaczego właściciele lokalnych serwisów podpisują umowę autoryzacyjną z firmą Bosch?

Partnerstwo i zaufanie

Powodów jest wiele. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, warsztatowcy cenią sobie zwłaszcza zaufanie i partnerskie podejście – sukcesy poszczególnych warsztatów Bosch Service przekładają się także na wyniki zarządcy sieci.

Wielką korzyścią jest również możliwość wymiany doświadczeń w gronie ponad 400 warsztatów Bosch. Okazją ku temu są spotkania sieci, podczas których uczestnicy otrzymują dużą porcję wiedzy merytorycznej, ale także mają wiele sposobności do rozmów, m.in. podczas uroczystych kolacji.

Oczywiście bardzo ważną przesłanką dla warsztatowców przystępujących do sieci jest chęć rozwoju firmy i szukanie możliwości zwiększenia zysków, w czym pomaga zarządzanie poprzez system informatyczny i wskaźniki serwisowe, wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań oraz wprowadzanie zmian na podstawie analiz i audytów.

Z marketingowego punktu widzenia cenną wartość oferowaną przez sieć stanowi wyróżnienie warsztatu, dzięki spójnemu oznakowaniu zewnętrznemu i wewnętrznemu z wykorzystaniem logo prestiżowej i rozpoznawalnej marki, przy jednoczesnym zachowaniu własnej tożsamości. Pierwotna nazwa warsztatu zostaje bowiem wyeksponowana na kasetonie warsztatu.

Zrzeszone warsztaty korzystają ponadto z szerokiego wsparcia marketingowego, jakie zapewniają m.in. personalizowane projekty kampanii sezonowych, materiały reklamowe, projekty kierujące do serwisu, działania wspierające promocję konkretnych usług prowadzone w mediach i social mediach, np. propagowanie dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

Jubileuszowe wydarzenia

Z okazji jubileuszu 100-lecia działalności na świecie i 30-lecia w Polsce, zaplanowano wiele wydarzeń, zarówno dla sieci jak i dla klientów.

Rok 2021 rozpoczął się od spotkania online dla prasy, podczas którego przypomniano początki działania sieci na świecie oraz w Polsce. Przybliżono również postać samego Roberta Boscha, założyciela firmy i wizjonera, który już sto lat temu dostrzegł potrzebę stworzenia sieci zrzeszającej warsztaty. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników samochodów, rosło bowiem również zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę. Owocem konferencji prasowej były ciekawe publikacje, które ukazały się w wielu tytułach.

Z powodu trwającej pandemii – tegoroczne spotkania warsztatów Bosch odbyły się online. Oprócz części poświęconej prezentacji wiedzy merytorycznej, przewidziano czas na pytania zadawane przez serwisy. Dzięki nowym technologiom, udało się spotkanie zorganizować tak, by prowadzący i zaproszeni goście mogli być razem mimo dzielącego ich dystansu. Organizatorzy mają oczywiście nadzieję, że wkrótce uda się przeprowadzić galę dla sieci w warunkach stacjonarnych.

Podobnie jak w latach minionych, także i w 2021 roku przygotowano dla warsztatów Bosch 5 kampanii sezonowych. Promowały one zarówno kluczowe usługi, jak również nagłaśniały obchody 100-lecia działalności sieci.

Główne działania reklamowe prowadzone były w tradycyjnych mediach oraz na Facebooku. Serwisy wykorzystywały projekty sezonowe do lokalnych promocji, np. grafiki na billboardy, ogłoszenia prasowe, spoty radiowe, banery internetowe. Marketingowe wsparcie obejmowało także materiały reklamowe z logo, np. kubki, przywieszki zapachowe, krówki itp.

Zarządca sieci Bosch Service umożliwił swoim warsztatom udział w szkoleniach dotyczących promocji w social mediach, obsługi klienta POK, czy bezpłatną obsługę wizytówek Google Moja Firma. Zaplanowane aktywności były spójne pod względem przekazu, pozwoliły przyciągnąć uwagę nowych klientów i zachęciły ich do skorzystania z usług warsztatów Bosch.

W trzecim kwartale Bosch Service był głównym sponsorem Zlotu Forda T, który odbył się w Jeleniej Górze. Parada 100-letnich samochodów była doskonałą sposobnością, by pokazać, że historia motoryzacji jest długa i bogata, a znaczący wpływ na jej kształtowanie miał Robert Bosch.

Zainteresowała Cię historia rozwoju sieci Bosch Service? Chciałbyś przyłączyć się do niej? Więcej informacji znajdziesz na stronie: WarsztatyBosch.pl lub pod adresem e-mail: bcs@pl.bosch.com

 

Artykuł sponsorowany przez firmę Bosch

 

Zostaw Komentarz