100 oszyldowanych warsztatów NexusAuto

16 kwi 2021

Na setnym warsztacie, z ponad 120 polskich serwisów należących do sieci NexusAuto, pojawiło się oszyldowanie. Jest to więc dobry czas na małe podsumowanie.

 

Zacząć wypada od przypomnienia, że globalnym organizatorem sieci warsztatowej NexusAuto jest  Nexus Automotive International – jedna z trzech największych grup zakupowych działających w branży motoryzacyjnego aftermarketu. W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci warsztatów NexusAuto odpowiada Nexus Automotive Central Europe (N!ACE). Pierwsze warsztaty pilotażowe zostały objęte patronatem sieci w 2016 roku, ale jej intensywny rozwój w odnowionej formie ma miejsce od 2 lat. Dodać jeszcze można, że sieć NexusAuto wyróżnia wyjątkowo elastyczna formuła i bardzo szeroki pakiet wsparcia warsztatów, obejmujący obecnie kilkaset pozycji.

Setnym polskim serwisem, na którym pojawiło się oszyldowanie sieci NexusAuto jest firma DAW CAR z Krośnic niedaleko Ciechanowa. Jej szef, Piotr Piątkowski to przedstawiciel średniego pokolenia mechaników. Warsztat prowadzi od 2005 roku, ale doświadczenie zdobywał pracując w zawodzie od 2000 roku.

Obecny budynek serwisu DAW CAR ma dopiero pół roku i, jak w każdym takim obiekcie, kilka rzeczy wymaga jeszcze poprawek. Warsztat ma, wydaje się, optymalną powierzchnię ~250 m2 i trzy stanowiska naprawcze, każde wyposażone w nowy podnośnik. Powstał na działce będącej własnością pana Piotra, tuż przy drodze wojewódzkiej 615 łączącej Ciechanów z Mławą.

O jakości usług oferowanych przez DAW CAR niech świadczy fakt, że pod opieką warsztatu, wśród setek innych samochodów, są dwa Ople Astra F, które przyjeżdżają  na przeglądy i naprawy od 16 la, ta ich właściciele zapewniają, że przez kolejne nie będą zmieniać serwisu.

Warsztat nie specjalizuje się w żadnej konkretnej marce samochodów, ale ulubionymi pojazdami do napraw są samochody francuskie. Poza ich nieprzewidywalną elektroniką, cała reszta może służyć latami, oczywiście pod warunkiem właściwego serwisowania pojazdu, do czego niezbędne są odpowiednie urządzenia i narzędzia, służące zarówno do diagnozy, jak i napraw. DAW CAR zgromadził taki sprzęt (między innymi tester Delphi), który uzupełnia na bieżąco nowymi rozwiązaniami wprowadzanymi przez producentów aut.

Symboliczny szampan bezalkoholowy od Inter Parts z okazji pojawiena się nowego oszyldowania.

Serwis DAW CAR został zgłoszony do sieci NexusAuto przez ciechanowski oddział Inter Parts – jednego z dystrybutorów Nexus w Europie centralnej. Owocna współpraca w ramach sieci trwa już 5 lat, zaś kluczową rolę odgrywa w niej szeroka gama części dostępnych „od ręki”, sprawne dostawy (tu akurat 3 dziennie) i konkurencyjne warunki handlowe. Do tego dochodzi jeszcze pewna elastyczność z obu stron. Wspomnieć jeszcze można, iż DAW CAR jest czwartym warsztatem NexusAuto przyłączonym do sieci pod patronatem Inter Parts w Ciechanowie.

 

Rafał Kędziorek, manager ds. rozwoju sieci N!AUTO/N!TRUCK

 

Zostaw Komentarz