135 lat marki Glasurit

16 cze 2023

Marka Glasurit obchodzi w tym roku swoje 135-lecie. Do najbliższego okrągłego jubileuszu jeszcze daleko, niemniej jest okazja by przypomnieć jej historię.  

 

Wszystko zaczęło się w 1888 roku. Wtedy to Max Winkelmann założył w Hamburgu firmę produkującą lakiery i farby, a następnie otworzył własną fabrykę farb. To właśnie jego działalność dała początek marce Glasurit.

Od bieli do idei

Ogromnym sukcesem firmy Winkelmanna było stworzenie lakieru o kolorze krystalicznej bieli. W drugiej połowie XIX wieku standardem było nakładanie pigmentów i żywicy w dwóch osobnych warstwach. Nowy produkt zapoczątkował zmiany w podejściu do optymalizacji pracy, gdyż łączył w sobie zarówno pigment, jak i spoiwo, dając jeden, gotowy do użycia produkt. Ponadto jego zaletami było zwiększenie trwałości powłoki a także szybsze oraz łatwiejsze nakładanie. Produkt ten dał początek filozofii, która po dziś jest kluczowa w podejściu do tworzenia portfolio marki Glasurit, czyli osiąganie najlepszych wyników pracy.

Kroki milowe

Pierwsze lakiery marki Glasurit zeszły z taśmy w 1925 roku i dały początek produkcji w zakładach w Münster. W tym samym czasie opracowano nowy sposób nakładania lakieru, tzw. metodę natryskową, co kolejny raz podkreśliło innowacyjność marki Glasurit. W 1964 roku stworzono pierwszą renowacyjną Linię 54. W jej portfolio znalazły się metaliczne lakiery bazowe, wykańczane lakierem bezbarwnym. W roku 1982 systemu Glasurit RATIO stał się zwiastunem epoki wydajnych, prostych, jasno nakreślonych i bezpiecznych procesów renowacyjnych. W 1992 roku Glasurit, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadził na rynek wodny system lakierów bazowych. Dzięki Linii 90 prace renowacyjne są łatwe, ekonomiczne i bezpieczne. Atuty linii zapewniły ogromny sukces produktu na całym świecie.

Innowacja i ciągły rozwój

Obecny asortyment produktów Glasurit to o wiele więcej niż tylko lakiery do napraw powypadkowych. W ofercie znajdują się narzędzia kolorystyczne, usługi certyfikowanych techników i konsultantów oraz szeroki zakres produktów konsultingowych poprawiających efektywność. Ważną częścią działalności jest globalna sieć centrów szkoleniowych oraz Centrum Szkoleniowe w Münster, które wspomaga warsztaty w osiąganiu doskonałych wyników w sposób jak najbardziej wydajny i zapewniający długofalowy sukces ekonomiczny.

 Cieszymy się, że idea jaka przyświeca marce od 135 lat napędza nas do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które są tak cenione przez naszych partnerów oraz klientów. Jesteśmy producentem, miedzy innymi, pionierskiej linii AraClass, produktów szybkoschnących, które mają certyfikat Eco Balance. To jest nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, który wymaga jakościowych produktów, ułatwiających codzienną pracę, trwałych, ale co równie ważne, ekologicznych – podkreśla Tomasz Sroczyński, Country Manager Poland BASF Coatings Services sp. z.o.o.

Zrównoważony rozwój priorytetem

Celem marki Glasurit jest rozwijanie produktów technologicznie innowacyjnych, wysokojakościowych, tak by nie tylko móc zachować swoją pozycję na rynku, ale i utrzymać wzrost udziału Glasurita w dynamicznie zmieniającym się środowisku refinish. Kładziemy duży nacisk na zrównoważony rozwój. Choć do kwestii tej w Polsce nie przykłada się tyle uwagi co w Niemczech czy Szwecji, to pracujemy już od dłuższego czasu nad tym, by ugruntować naszą pozycje w rynku jako lidera i preferowanego partnera rozwiązań zrównoważonego rozwoju. Zmieniające się warunki zmobilizowały nas do wyprodukowania materiałów, które będą miały wpływ na zmniejszenie śladu węglowego, a tym samym zadbamy o środowisko naturalne – dodaje Tomasz Sroczyński.

Zostaw Komentarz