14 nowych cewek zapłonowych DENSO

25 lis 2023

DENSO rozszerzyło ofertę cewek zapłonowych o 14 nowych numerów katalogowych, które mają 1649 zastosowań i zastępują 21 numerów części OE.

Nowe cewki zapłonowe,  które pojawiły się w ofercie  DENSO, mogą zostać użyte w niemal 33 milionach pojazdów, głównie eksploatowanych na rynku europejskim. Przykładowe ich  zastosowania przedstawiono na końcu tego tekstu.

W cewkach zapłonowych oferowanych przez DENSO na rynku wtórnym wykorzystywane są te same, technologie, które są stosowane do produkcji części OE. Program obejmuje cewki jednobiegunowe (COP) zapewniające podwójną iskrę w systemie bezrozdzielaczowym, cewki blokowe, cewki do instalacji z rozdzielaczem oraz cewki cylindryczne (prętowe). Każda z nich została zaprojektowana przez DENSO w taki sposób, by zapewnić jak najlepsze działanie i łatwy montaż. Dzięki ulepszonej  wydajności szybciej generują wysokie napięcie, przyczyniając się do oszczędności energii.

Japońska firma należy do czołówki  w technologii bezpośredniego zapłonu i ściśle współpracuje z producentami pojazdów na całym świecie. Jako pierwsza opracowała niewielką, cewkę cylindryczną, jest również pionierem w zakresie mikroobwodów sterujących oraz diagonalnych uzwojeń indukcyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz