150 oszyldowanych warsztatów NexusAuto w Polsce

12 kwi 2022

Na 150. warsztacie z ponad 220 należących do w sieci NexusAuto w Polsce pojawiło się charakterystyczne oszyldowanie.

Globalnym organizatorem sieci warsztatowej NexusAuto jest Nexus Automotive International SA – jedna z trzech największych grup zakupowych części motoryzacyjnych. W Polsce i krajach ościennych za tworzenie sieci, która wyróżnia się wyjątkowo elastyczną formułą i szerokim pakietem wsparcia warsztatów, odpowiada Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. (N!ACE).

Pierwsze warsztaty pilotażowe zostały objęte patronatem sieci w 2016 roku, ale jej intensywny rozwój w odnowionej formie ma miejsce od 3 lat. Jednym z jego przejawów jest wprowadzanie charakterystycznego oszyldowania. Stopięćdziesiatym serwisem, które je zyskał jest Jakim Auto s.c. z Turośni Kościelnej nieopodal Białegostoku, prowadzony przez Szczepana Jakima, reprezentanta najmłodszego pokolenia polskich mechaników.

Koncepcja warsztatu i sam projekt powstał w 2018 r. Prace rozpoczęto tuż po uzyskaniu pozwolenia na budowę w listopadzie 2018 roku i trwały one do sierpnia 2020. Ich efektem jest obiekt o powierzchni 515 m2, w którym znajdują się 3 przestronne stanowiska naprawcze i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Jest też oczywiście duże biuro na froncie i rozbudowane zaplecze socjalne.

Nie oszczędzano też na wyposażeniu. Podnośniki to zestaw firmy Ravaglioli: nożycowy, dwukolumnowy i kanałowy. Urządzenie do geometrii pochodzi z firmy Uni-Trol, na SKP znalazła się linia diagnostyczna Certus, opony i felgi są obsługiwane za pomocą sprzęctu marki Hofmann, zaś diagnostyka sterowników jest wykonywana przy pomocy testera Autel.

Ogrzanie i oświetlenie takiego obiektu to spore wyzwanie, dlatego zgodnie z najnowszymi trendami na dachu umieszczono odpowiedni zestaw paneli fotowoltaicznych. Przy warsztacie znajduje się parking z 3000 m2 kostki brukowej przygotowany na ciężkie pojazdy odwiedzające okręgową SKP. Jest też oblegana głównie w weekendy 2-stanowiskowa samoobsługowa myjnia z odkurzaczem.

Warsztat, w którym są zatrudnione 4 osoby sukcesywnie powiększa grono klientów. Jednym z nich jest flota Zakładów Mięsnych Bost.

 

Rafał Kędziorek, manager ds. rozwoju sieci N!Auto/N!Truck

Zostaw Komentarz