30 lat firmy Moto-Profil

13 paź 2023

Odbyło się kolejne doroczne spotkanie partnerów sieci ProfiAuto, tym razem połączone z jubileuszem 30-lecia jej organizatora, firmy Moto-Profil. W wydarzeniu wzięło udział ponad 450 gości – partnerów sieci, kontrahentów oraz dostawców z całej Europy. Choć impreza miała charakter jubileuszowy, skupiono się przede wszystkim na przyszłości.

 

Kolejna edycja dorocznej konferencji partnerów sieci ProfiAuto odbyła się w hotelu Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej. Jednym z głównych bohaterów wydarzenia był nowy katalog ProfiAuto do zamawiania części i akcesoriów motoryzacyjnych, który w nowej wersji ma być – wedle przedstawicieli firmy –  ajbardziej intuicyjnym, łatwym w obsłudze i zaawansowanym narzędziem na rynku. Jego debiut przewidziano na listopad.

Podczas tegorocznego spotkania eksperci Moto-Profil mówili także o rozwoju marek własnych ProfiAuto: ProfiPower, OYODO oraz JPN oraz o tym, jak rozwijać swoje firmy, m.in. tworząc nowe oddziały i rozbudowując działalność w okolicy swoich regionalnych hurtowni i sklepów motoryzacyjnych.

Jednym z gości specjalnych konferencji był Tomasz Bęben – prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), który wskazywał, jak istotna jest współpraca Moto-Profilu z polskimi i zagranicznymi organizacjami działającymi na rzecz niezależnego aftermarketu. Tomasz Bęben oraz Adam Kapek, wiceprezes Moto-Profilu, mówili także o kondycji branży w ostatnich latach oraz o dobrych prognozach na jej przyszłość.

Drugim z gości specjalnych był jeden z najczęściej nagradzanych mówców motywacyjnych w Polsce – Szymon Kudła, który wyjaśniał uczestnikom, jak skutecznie sprzedawać usługi w ciągle zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Na wydarzeniu obecny był ponadto Fotios Katsardis, prezes TEMOT International – największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej niezależnych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych na świecie, której Moto-Profil jest jedynym przedstawicielem w Polsce w kategorii samochodów osobowych.

Część merytoryczną konferencji zakończyła gala wręczenia nagród dla partnerów sieci, którzy w ubiegłym roku wyróżniali się w kluczowych obszarach działalności biznesowej, takich jak wykorzystanie nowoczesnych narzędzi IT, marketing, perfekcyjne prowadzenie finansów firmy, doskonałość operacyjna czy rozwój firmy i marki na lokalnych rynkach.

30 lat Moto-Profilu, a tym samym trzy dekady budowania niezależnego rynku w Polsce i Europie, to oczywiście powód do wielkiej dumy. Nie chcemy jednak wyłącznie oglądać się za siebie, bo najważniejsza jest przyszłość. Dlatego skupiamy się obecnie na rozwoju nowych technologii, które pozwolą naszym partnerom i kontrahentom na włączenie szóstego biegu w rozwoju ich biznesów. Na tegorocznej konferencji chcieliśmy im przekazać, że tak mocno rozbudowany organizm, jakim jest największa w Polsce i jedna z największych na naszym kontynencie sieć niezależnych hurtowni, sklepów i serwisów, to szansa na rozbudowę także ich firm. Dlatego cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, takimi jak nowa wersja katalogu ProfiAuto, który będzie intuicyjnym i dopracowanym narzędziem, pozwalającym zamawiać części szybko, łatwo i intuicyjnie – powiedział Michał Tochowicz, prezes Moto-Profilu. – Rozwój elektromobilności to zagrożenie, ale i szansa dla naszej branży. Z analiz branżowych wiemy, że w najbliższych kilkunastu latach Polacy i mieszkańcy większości europejskich krajów nie przesiądą się od razu do „elektryków”, a pozostaną przy samochodach używanych, z tradycyjnym napędem. Choć więc musimy przygotowywać się na elektromobilność, to w jej wolnym rozwoju widzimy szansę na przyspieszenie niezależnego rynku aftermarketowego w najbliższych latach.

W trakcie wieczornego bankietu swój symboliczny finał miał także jubileuszowy konkurs, związany z 30-leciem Moto-Profilu, o rekordowej puli nagród w wysokości 1,7 miliona złotych. Kluczyki do samochodów marki Skoda Fabia odebrali klienci, którzy w trakcie trwania konkursu uzyskali największą liczbę punktów w programie partnerskim MP BENEFITS.

Partnerami wydarzenia byli czołowi dostawcy części i akcesoriów dla branży motoryzacyjnej, w tym: ATE, Bosch, Brembo, Castrol, Denso, febi bilstein, FILTRON, JPN, MANN-FILTER, Monroe, NRF, OSRAM, OYODO, ProfiPower, Philips, Schaeffler, VARTA, Valeo, Tomex, ZF oraz Zimmermann.

Zostaw Komentarz