Aby zapewnić bezpieczeństwo Inter Cars modernizuje swój system IT

28 lut 2024

Inter Cars, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej, wybrał IBM Power10 do modernizacji swojego systemu IT i osiągnięcia dodatkowych korzyści biznesowych. Technologia IBM gwarantuje firmie co najmniej 5-letnią perspektywę rozwoju centralnego systemu ERP, nawet w scenariuszu podwojenia obciążenia.

fot. unsplash.com

Inter Cars wybrało modernizację systemów IT dostosowaną do swoich potrzeb

Wybór przez Inter Cars rozwiązania z portfolio IBM był adekwatny do skali prowadzonego biznesu i potrzeb firmy. W 2023 roku przychody ze sprzedaży towarów Inter Cars S.A. w Polsce wyniosły 7,27 mld złotych, co oznacza wzrost o 13,9% r/r. Gdyby odnieść tę wartość do 24-godzinnej niedostępności systemu IT i utraty przychodów ze sprzedaży, potencjalne straty wyniosłyby blisko 20 mln złotych. Dlatego jednym z głównych oczekiwań Inter Cars wobec modernizacji infrastruktury IT było utrzymanie ciągłości biznesowej oraz zapewnienie wystarczającej mocy obliczeniowej niezbędnej do realizacji celów biznesowych.

Wdrożenie poprzedziła szczegółowa analiza środowiska IT pod kątem utylizacji systemu, problemów, aplikacji i charakterystyki przetwarzania oraz zdefiniowanie oczekiwań wobec przyrostu danych. Projektowanie systemu uwzględniało również możliwość szybkiego tworzenia środowisk testowo-deweloperskich. Na tej podstawie Inter Cars wybrał serwer IBM Power E1080 z macierzami All Flash IBM. To jeden z najpotężniejszych i skalowalnych serwerów w ofercie IBM Power, oferujący większą elastyczność, przejrzyste szyfrowanie, wyższą dostępność, duże możliwości skalowania i szybsze analizy dzięki gotowej do użycia AI.

IBM Power zaprojektowano z myślą o obciążeniach o znaczeniu krytycznym, wymagających dużej ilości danych oraz najwyższej dostępności, niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności. Ponadto Inter Cars korzysta z systemu Unix AIX v 7.3, rozwiązania IBM FlashCopy do tworzenia bezpiecznych i skalowalnych środowisk testowo-deweloperskich oraz IBM Remote Copy do replikacji danych pomiędzy centrami danych. Obecnie firma posiada około 20 takich środowisk i w razie potrzeby w mniej niż godzinę może uruchomiać nowe, kompleksowe środowisko.

Wybór platformy IBM Power10 pomógł firmie Inter Cars skonsolidować infrastrukturę i odejść od środowiska rozproszonego, opartego o dwa serwery dla głównych operacji biznesowych oraz dodatkowe kilka serwerów dla środowisk testowo-deweloperskich w celu optymalizacji wykorzystania licencji baz danych, z dostępnością architektury wynoszącą 99,9999%.

Dzięki wprowadzonym zmianom, czas odpowiedzi systemu – krytyczny dla pełnej automatyzacji i śledzenia stanów magazynowych w czasie rzeczywistym – uległ skróceniu o 10%. Zmiany w środowisku IT to również korzyści dla klienta końcowego Inter Cars. Wysoka dostępność systemu Inter Cars i szybkie przywrócenie w przypadku awarii zostaną docenione na przykład w sytuacji, gdy warsztat samochodowy działa pod presją czasu i oczekuje, że proces zamówienia i dostawy części odbędą się bez opóźnień.

„Wysoka dostępność infrastruktury IT odgrywa kluczową rolę w rozwoju firmy i zabezpieczeniu jej przychodów. Praktyka biznesowa pokazuje, że przedsiębiorstwa polegają na platformie IBM Power10, aby utrzymać ciągłość operacji biznesowych oraz poprawić bezpieczeństwo, szybkość i efektywność działania. Te same priorytety przyświecały Inter Cars i cieszę się, że firma powierzyła rozwój biznesu technologii IBM oraz naszym ekspertom” – mówi Radosław Mańkowski, IBM Infrastructure Expert Labs, architekt rozwiązania, IBM.

IBM wspiera projekty modernizacyjne firm przy wykorzystaniu IBM Power. Pomaga zwiększać szybkość i innowacyjność dzięki środowiskom lokalnym i wielochmurowym, ograniczając ryzyko dla odporności biznesowej dzięki kontroli w chmurze i ochronie danych, zoptymalizowanym pod kątem branż podlegających najbardziej rygorystycznym regulacjom. Potencjalne korzyści obejmują również redukcję kosztów dzięki energooszczędnym rozwiązaniom IT.

Inter Cars po raz pierwszy wybrał technologię IBM Power i IBM Flash System w 2012 roku. Kolejne lata służyły budowaniu relacji oraz udowodnieniu, że deklarowane na etapie sprzedaży korzyści mają pokrycie we wdrożeniu i w rzeczywistym działaniu nowego systemu od IBM.

Zostaw Komentarz