AISIN Europe wprowadza
sprzęgła do hybryd

05 gru 2022

Blisko 130 nowych pozycji w ofercie zestawów, kompletów i superkompletów sprzęgieł, a także sześć nowych tłumików drgań skrętnych do samochodów marek Toyota i Lexus z napędem hybrydowym – tak poszerzyła się oferta firmy AISIN Europe.

Liczba samochodów hybrydowych na rynku wtórnym będzie z roku na rok coraz większa. Aby zachować konkurencyjność, mechanicy na rynku wtórnym muszą więc mieć dostęp do części zamiennych przeznaczonych do tej kategorii pojazdów.

Dla AISIN priorytetem jest zapewnienie klientom dostępu do najnowszych produktów. Dlatego dużo inwestujemy w badania i rozwój oferty. Nasze części są łatwe w montażu. Cechuje je także jakość oryginalnego wyposażenia – mówi Bérenger Léonard, starszy kierownik ds. strategii rynku wtórnego w AISIN Europe .

AISIN oferuje szeroki wybór zestawów, kompletów i superkompletów sprzęgieł o jakości oryginalnego wyposażenia do wszystkich modeli. Najnowsze pozycje w ofercie są przeznaczone przede wszystkim do samochodów europejskich, ale są wśród nich również części do marek i modeli japońskich oraz koreańskich. Oferta została rozszerzona o 126 jednostek magazynowych. Dodane zostały części do wielu modeli, m.in.: Renault Clio, Megane i Kangoo, VW Golf, Passat, Tiguan i Touran, Audi A3, Opla Astry, Skody Octavii.

Wszystkie elementy sprzęgła muszą dobrze ze sobą współdziałać, dlatego – jeżeli konieczna jest wymiana sprzęgła – zalecamy jednoczesną wymianę wszystkich komponentów. Nasze komplety i superkomplety sprzęgieł obejmujące wszystko, czego potrzeba do szybkiej, bezpiecznej, efektywnej wymiany, oferują mechanikom wiele korzyści – dodaje Bérenger Léonard.

Wzbogacony został również oferowany przez AISIN wybór tłumików drgań skrętnych do pojazdów z napędem hybrydowym. W tym przypadku doszło sześć referencji. Są one przeznaczone do modeli Toyota Auris, Corolla, Prius, RAV 4 i Yaris.

Tłumik drgań skrętnych pełni funkcję zarówno amortyzatora, jak i rozdzielacza zasilania między napędem spalinowym i elektrycznym. Eksperci AISIN zalecają wymianę tej części, jeżeli przejście z napędu elektrycznego na spalinowy nie przebiega płynnie. Tłumiki drgań skrętnych zużywają się stopniowo w każdym samochodzie. Ponieważ jednak sekwencja zmiany między napędem spalinowym i elektrycznym w pojazdach z napędem hybrydowym powtarza się nieustannie, muszą one być uważniej obserwowane, ponieważ mogą zużywać się szybciej niż w konwencjonalnych samochodach.

Grupa AISIN, należąca do koncernu Toyota, obejmuje sześć głównych firm. Zatrudnia około 120 000 pracowników w swoich 201 spółkach zależnych na całym świecie i zajmuje piąte miejsce w skali całego świata wśród dostawców części samochodowych dla producentów oryginalnego wyposażenia. Spółka AISIN Europe Aftermarket ma siedzibę w Belgii i dostarcza pełną gamę części zamiennych do układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia, chłodzenia, napędowych, silników, a także szeroki wybór płynów eksploatacyjnych.

Zostaw Komentarz