Akademia Zarządzania ProfiAuto

25 lis 2019

Efektywne zarządzanie, skuteczna sprzedaż, organizacja pracy i finansów w firmie – to niektóre z tematów poruszanych w ramach pierwszej edycji „Akademii Zarządzania ProfiAuto”. Cykl merytorycznych szkoleń skierowany był do partnerów ProfiAuto, którzy chcą działać skuteczniej na konkurencyjnym rynku i rozwijać swoją działalność. W spotkaniach wzięło udział ponad 100 uczestników z 80 firm.  

Pierwsza edycja „Akademii Zarządzania ProfiAuto” została podzielona na dwa etapy, na które składało się po pięć dwudniowych spotkań. Program szkoleń ułożono w taki sposób, aby przekazać najbardziej przydatne informacje ukierunkowane na konkretne działania.

Wiedzę uzyskaną w części teoretycznej, uczestnicy szkoleń od razu mogli wykorzystać podczas warsztatów praktycznych. Trenerzy skupili się zarówno na aspektach biznesowych, jak i na tzw. kompetencjach miękkich, związanych z zarządzeniem zespołem.

Podczas szkoleń biznesowych uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak monitorować skuteczność własnych działań w oparciu o wskaźniki finansowe i ilościowe, czym jest sprzedaż aktywna, jakie zasoby mają w swoich firmach, a nad czym powinni jeszcze popracować. Otrzymywali na bieżąco konkretne zadania do wykonania odnoszące się ich własnych firm, tak, aby zdobytą wiedzę i poznane narzędzia wdrożyć później w codziennym zarządzaniu. W części poświęconej kompetencjom miękkim była mowa między innymi o tym, co buduje autorytet szefa w oczach pracowników, jaki jest obraz zespołu w firmie i jak dbać o jego pozytywny rozwój.

– Spotkania szkoleniowe przeprowadzane w ramach „Akademii Zarządzania ProfiAuto” stworzyły możliwość wymiany doświadczeń oraz pozwoliły wskazać, co i w jaki sposób można zrobić, aby każda firma należąca do sieci mogła działać jeszcze skutecznej. Wiemy doskonale, że nasi partnerzy mają ogromny potencjał, dzięki któremu marka ProfiAuto tak dobrze się rozwija, naszą rolą jest zaś pomoc w jeszcze lepszym wykorzystaniu tego potencjału – powiedziała Beata Wrocławska z ProfiAuto.

Partnerzy, którzy wzięli udział w pierwszej edycji cyklu pozytywnie ocenili przebieg szkoleń oraz ich formułę. Spotkania w ramach tegorocznej „Akademii Zarządzania ProfiAuto” odbyły się w Wieliczce, Ciechocinku, Radziejowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Druga odsłona już w nowym roku, a więcej informacji o niej będzie można znaleźć na stronie www.profiauto.pl

 

Zostaw Komentarz