Akcelerator na lepszy start

01 wrz 2022

Fundacja Inter Cars uruchamia program stypendialny Akcelerator skierowany do uczniów szkół średnich o profilu samochodowym, mechanicznym i logistycznym.

Celem programu stypendialnego Akcelerator jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją i logistyką. Stypendyści, oprócz otrzymania pomocy finansowej, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars.

Do programu Akcelerator mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadpodstawowych o profilu samochodowym, mechanicznym i logistycznym, w szczególności ci, którzy biorą udział w zawodach i konkursach, interesują się najnowszymi osiągnięciami i trendami w technice motoryzacyjnej oraz planują zawodowo zajmować się tą dziedziną. Program stypendialny Fundacji Inter Cars pomoże im rozwijać pasje, wspierając ich merytorycznie i finansowo.

Motto programu brzmi: „Napędzamy Twoje Marzenia”. Chcemy, aby nasz program stypendialny był trampoliną, dzięki której uzdolniona młodzież, pragnąca rozwijać się w branży motoryzacyjnej, mogła pewnie wskoczyć na wyższy etap zawodowego rozwoju. Co ważne, nie ograniczamy się tylko do pomocy finansowej, ale przekazujemy zaawansowaną wiedzę w postaci warsztatów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Zdajemy sobie sprawę z rosnącej roli mechaników i logistyków na rynku pracy, dlatego dbamy o rozwój kompetencji przyszłości, co jest jednym z obszarów działalności Fundacji – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars.

Rejestracja wniosków odbywa się do 30 września. Do drugiego etapu zakwalifikuje się trzydzieścioro uczestników, których zadaniem będzie przygotowanie do 10 listopada autoprezentacji. Na podstawie oceny nadesłanych prac Fundacja wyłoni grono dwudziestu stypendystów. Ich nazwiska poznamy najpóźniej 2 grudnia – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji programu w Warszawie.

Program Akcelerator to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry”, Inter Cars doposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic” to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

 

Zostaw Komentarz