Akcelerator wystartował po raz drugi

28 paź 2023

Grupa 21 laureatów przybyła do Warszawy na oficjalną inaugurację programu stypendialnego Akcelerator. Na stypendystów, oprócz spotkań z przedstawicielami Fundacji Inter Cars oraz zarządu firmy, czekało motywujące wystąpienie Bartosza Ostałowskiego oraz wiele innych atrakcji.

 

Pierwsza edycja pokazała, że projekt może odkryć przed młodzieżą rzeczy, które nie są dla nich na co dzień dostęp, takie jak wizyta w specjalistycznym warsztacie i poznanie know-how, choć jeszcze chodzą do szkoły – powiedział Bartek Ostałowski, który od pierwszej edycji wspiera #TeamAkcelerator.

Cztery dni na start

Dowiedziałam się o programie od kolegi, który wziął w nim udział w ubiegłym roku. Do zgłoszenia zachęcał nas też wychowawca – mówi Zuzanna Ziober, stypendystka II edycji programu Akcelerator.

Stypendyści wzięli udział w warsztatach integracyjnych prowadzonych przez firmę QProgress, a mentorzy i nauczyciele wysłuchali wykładu o rozwoju kompetencji przyszłości poprowadzonego przez Agatę Łuczyńską.

Mam nadzieję, że dowiem się jak współpracować z ludźmi o podobnych pasjach, jak działać w grupie i o różnych możliwościach, które się z tym wiążą – dodaje Filip Poleszak, stypendysta II edycji programu Akcelerator.

W sobotę laureaci mieli okazję poznać od kuchni pracę w Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju w Zakroczymiu, a także zwiedzić zakamarki laboratorium Intermeko Europe. Mentorzy z Inter Cars SA uczestniczyli w tym czasie w szkoleniach zorganizowanych przez firmę „Tak! Tylko dobre rozwiązania”, by jak najlepiej przygotować się do roli i wymiany doświadczeń ze swoimi przyszłymi podopiecznymi.

Laureaci odwiedzili również wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zaproszeni przez prodziekana ds. studenckich, dr. inż. Jakuba Lasockiego, gdzie spotkali przedstawicieli Koła Naukowego Proton Dynamic oraz WUT SiMR Racing Technology.

Nie zabrakło także atrakcji: młodzież integrowała się z mentorami podczas jazdy gokartami oraz wspólnych warsztatów z firmą QProgress, czy też podczas występu teatru improwizacji “Poławiacze Pereł Improv Teatr”.

 

 

 

Program Akcelerator Pro

Uruchomiony został również program Akcelerator Pro prowadzony we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą, który jest naturalnym dopełnieniem programu stypendialnego Akcelerator. Do udziału w Akceleratorze Pro zaproszeni zostali nauczyciele współpracujący już z Fundacją Inter Cars – opiekunowie uczniów z I i II edycji programu stypendialnego Akcelerator oraz nauczyciele współpracujący z Inter Cars SA w ramach programu Młode Kadry.

Głównym celem programu Akcelerator Pro jest docenienie i wzmocnienie kompetencji wyjątkowych nauczycieli i nauczycielek szkół branżowych oraz techników poprzez umożliwienie im realizacji innowacyjnych projektów edukacyjnych wspólnie ze swoimi uczniami.To także forum wymiany doświadczeń dla nauczycieli i nauczycielek z pasją.

Program Akcelerator nabiera rozpędu

Nabór wniosków do drugiej edycji Programu Akcelerator rozpoczął się w maju 2023 roku. Uczniowie przy wsparciu swoich nauczycieli opiekunów musieli przedstawić swoje dotychczasowe osiągnięcia, a także opisać plany na przyszłość. Do Fundacji Inter Cars wpłynęło ponad 150 zgłoszeń. Komisja stypendialna stanęła przed zadaniem wybrania trzydziestu uczniów, którzy znaleźli się w drugim etapie. O tym, którzy z nich ostatecznie zostali laureatami, zadecydowała wykonana przez nich autoprezentacja w formie filmu.

A oto lista laureatek i laureatów drugiej edycji Programu Akcelerator:
Tomasz Agatowski, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku
Konrad Antosz, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Filip Drożdż, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Dominik Fic, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie
Rafał Grega, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich
Kamil Jaworski, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku
Adrian Jureczko, Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie
Dariusz Karpiński, Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie
Karolina Łakomy, Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu
Adrian Marut, Publiczne Technikum nr 4 im. Witolda Pileckiego w Opolu
Przemysław Paciorek, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu
Filip Poleszak, Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Damian, Pryszcz, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu
Karol Skroban, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Piotr Stefański, Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie
Agata Szydło, Zespół Szkół Łączności w Gliwicach
Michał Szymczak, Zespół Szkół Samochodowych im. rtm Witolda Pileckiego w Radomiu
Szymon Wydra, Zespół Szkół Samochodowych im. rtm Witolda Pileckiego w Radomiu
Zuzanna Ziober, Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
Dominik Zuziak, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu 
Piotr Żelawski, Publiczne Technikum nr 4 im. Witolda Pileckiego w Opolu

Zostaw Komentarz