Aktualizacja DENSO e-Videns

29 wrz 2020

DENSO udostępniło najnowszą wersję oprogramowania do urządzenia e-Videns. Aktualizacja systemu nie tylko zwiększa szybkość działania narzędzia i liczbę pojazdów, w których można je stosować, ale także zapewnia mechanikom całkowitą swobodę w doborze poszczególnych modułów. Umożliwia również dostosowanie listy kontrolnej do konkretnego pojazdu.

Głównym elementem aktualizacji oprogramowania do urządzenia e-Videns jest gruntowna przebudowa modułu „Kontrola wizualna”. W porównaniu do poprzedniej wersji, funkcja ta została znacząco rozszerzona – obecnie mechanicy mają do dyspozycji szczegółową listę kontrolną zawierającą ponad 100 części, obejmującą różne kategorie: serwis ogólny i OEM, kontrolę prac serwisowych i przeglądy sezonowe, w tym kontrole opon. Użytkownicy mogą wybrać odpowiedni przegląd z oznaczonego kolorami menu, w którym znajdują się cztery główne opcje: przegląd serwisowy, przegląd letni, przegląd zimowy i kontrola prac serwisowych.

Żaden z modułów nie jest obowiązkowy – użytkownik ma pełną kontrolę nad wyborem rodzaju przeglądu oraz ich kolejnością. W rezultacie kontrola wizualna jest niezwykle elastycznym narzędziem, odpowiednim do dowolnej formy oceny pojazdu, czy to przeprowadzanej przez mechaników, czy przez dealerów aut, którzy chcą sprawdzić stan pojazdów.

Dodatkowo, zwiększyło się pokrycie e-Vidensa – narzędzie można już stosować w około 98% europejskiego parku pojazdów (samochody benzynowe wyprodukowane w 2003 r. lub nowsze, samochody z silnikiem Diesla wyprodukowane w 2006 r. lub nowsze). Urządzenie ma możliwość wyszukiwania pojazdu po numerze VIN, numerze rejestracyjnym lub marce/modelu, dzięki czemu użytkownicy łatwo znajdą właściwy pojazd.

Pomimo rozbudowanych funkcji, e-Videns jest szybki i łatwy w użyciu: przeglądy mogą zająć zaledwie 12 minut, a pełen przegląd pojazdu, obejmujący całą listę kontrolną, można przeprowadzić w ciągu godziny.

Wprowadzony na rynek w 2018 roku, e-Videns jest kompleksowym oprogramowaniem do kontroli pojazdów dla niezależnego rynku części zamiennych. Narzędzie umożliwia zarządzanie każdym aspektem procesu i obejmuje kwestionariusz dla kierowcy, skanowanie systemów, kontrolę wizualną, kontrolę stanu silnika i raportowanie. E-Videns łączy się bezpośrednio z systemami pojazdu i wychwytuje kody błędów, monitoruje w czasie rzeczywistym dane pobierane z silnika w różnych warunkach pracy i zapewnia technikom te same funkcje kasowania, co sprzęt OE, co oznacza, że nie ma potrzeby przełączania się na specjalistyczne oprogramowanie do kasowania błędów po zakończeniu kontroli. E-Videns zapewnia także lepszą komunikację z klientem, który otrzymuje łatwy do odczytania raport dostępny za pośrednictwem chmury i jest informowany o postępach i wynikach kontroli.

Innowacyjny charakter e-Vidensa znajduje odzwierciedlenie w regularnych aktualizacjach systemu. Od czasu rynkowej premiery rozszerzono liczbę obsługiwanych języków do 15, dodano także funkcje kasowania interwałów serwisowych – w tym terminu serwisu i przebiegu, terminu inspekcji olejowej i przebiegu oraz inspekcji hamulców – oraz kasowanie kodów błędów diagnostycznych. Rozwijane są kolejne, nowe funkcje, co oznacza, że użytkownicy e-Videns mogą oczekiwać dodatkowych korzyści.

 

Zostaw Komentarz