Aktualizacja oprogramowania mega macs

21 cze 2022

Ukazała się aktualizacja oprogramowania mega macs przeznaczonego do urządzeń diagnostycznych Hella Gutmann.

Najnowsza, 65 wersja aktualizacji oprogramowania do urządzeń diagnostycznych Hella Gutmann zawiera liczne nowe funkcje, dzięki którym testery oferują większe możliwości.

Łatwiej z Mercedesami

Dotyczą one m.in. Mercedesa klasy S, modelu którego diagnozowanie stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych warsztatowców. Prawie wszystkie systemy w tym samochodzie są zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem za pomocą systemu CeBAS (Certificate Based Automotive Security). Obejmuje to nawet takie standardowe czynności, jak odczytywanie i kasowanie kodów usterek. Dlatego testery mega macs zostały wyposażone w funkcję CSM (Cyber Security Management), która daje dostęp do skanowanych danych. Kolejna przeszkoda w nowych modelach Mercedes-Benz to diagnozowanie wyłącznie przez protokół DoIP. Jest on już dostępny w nowych urządzeniach mega macs X. Użytkownicy modeli mega mac 56 i 77 mogą uzyskać możliwość korzystania z DoIP wpinając mega macs X. Aby to zrobić, wystarczy jednorazowo uzyskać dostęp do interfejsu oprogramowania mega macs X.

Tesla na pokładzie

Samochody marki Tesla uznawane są za wyjątkowo wymagające podczas diagnozowania. Wcześniej komunikacja z nimi była możliwa tylko za pośrednictwem drogiego sprzętu firmy Tesla. Teraz za pomocą oprogramowania mega macs w wersji 65 można dokładnie diagnozować modele S z 2012 r. oraz X z 2015 r. Dzięki aktualizacji użytkownik ma dostęp do kodów usterek, parametrów systemów bezpieczeństwa, danych dotyczących sterowania ładowaniem, akumulatora i zarządzania termicznego, a także do ustawień podstawowych.

Dostępne są kody usterek z opisem tekstowym dla ESP, układu wspomagania hamulców, tempomatu adaptacyjnego, układu wspomagania parkowania, poduszek powietrznych, układu monitorowania ciśnienia w oponach, elektrycznego wspomagania kierownicy, modułu sterującego sieci pokładowej, modułu sterującego drzwiami kierowcy, modułu sterującego drzwiami pasażera, układu bezkluczykowego, panoramicznego dachu odsuwanego, modułu sterującego komfortowymi fotelami.

Grupa Volkswagen: integracja systemu SFD

Do najnowszej wersji oprogramowania włączony został również system „Vehicle Diagnostic Protection” (SFD) Grupy Volkswagen. Oznacza to, że nawet bardzo „młode” modele kilku marek należących do grupy można szybko diagnozować za pośrednictwem portalu producenta. Po połączeniu mega-macsa z pojazdem chronionym za pomocą SFD, system automatycznie to rozpozna.

Spośród pojazdów grupy VW zabezpieczonych systemem „Vehicle Diagnostics Protection” z wykorzystaniem wszystkich urządzeń mega macs można diagnozować następujące modele: Audi A3: od 2020 r., Q4 e-tron od 2021 r. Cupra: Formentor od 2020 r., Born od 2021 r. Seat: Leon od 2020 r. Skoda: Octavia od 2020 r., Enyaq od 2021 r. Volkswagen: Golf 8 od 2019 r., Caddy od 2020 r., ID.3 od 2020 r., ID.4 od 2020 r., Transporter T7 od 2021 r.

 

Zostaw Komentarz